Menu
TOPZINE.cz
Hudba

YES zakoncertují v Praze a Bratislavě. Držitelé Grammy přijedou v květnu

Klasikové progresivního rocku, britská kapela YES, zavítají příští rok do Čech a na Slovensko. Koncert v Praze odehrají 30. května.

FOTO: YES

YES Zdroj: Echopromotion

Turné se sáhodlouhým názvem Triple-Header 2014 European Tour začne 29. dubna příštího roku v Oxfordu, v Čechách YES zahrají v pátek 30. května, a to v pražském Kongresovém centru. O den později bude koncert v Bratislavě. Vstupenky jsou již v předprodeji, ceny se pohybují mezi 1190 a 1790 korunami.

YES budou vystupovat v sestavě Chris Squire (baskytara), Steve Howe (kytara), Alan White (bicí), Geoff Downes (klávesy) a Jon Davison (zpěv).

Zazní tři kompletní alba

Repertoár pro turné tvoří trojice desek The Yes Album, Close to the Edge a Going for the One. Kapela přehraje všechny písničky ve stejném pořadí, v němž jsou uspořádané na albech. Zazní tedy známé kusy jako například Yours Is No Disgrace, I’ve Seen All Good People, Starship Trooper, Close to the Edge a řada dalších.

„Je to skvělá příležitost podělit se s našimi evropskými fanoušky o vývoj YES v průběhu různých epoch,“ říká k turné bubeník Alan White. Baskytarista Chris Squire doplnil, že do setlistu zahrnuli řadu skladeb, které obvykle naživo nehrají, turné tedy bude zpestřením pro fanoušky i pro kapelu.

YES hrají od roku 1968, zakladateli byli Jon Anderson a Chris Squire. Jsou držiteli ceny Grammy a bývají považováni za jedny ze zakladatelů progresivního rocku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

YES zakoncertují v Praze a Bratislavě. Držitelé Grammy přijedou v květnu