Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Yellow Sisters si vystačí bez kapely. A to bravurně!

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

19. 4. 2010

yellowsisters01!Vstupenky!Čtyři mladé zpěvačky, čtyři originální barvy hlasů, čtyři harmonizující i disharmonické složky, čtyři proplétající se melodie, čtyři proudy spojené v jeden tok. Rebelky české hudby. Yellow Sisters patří mezi jednu z mála českých ženský a capell. A dojem dělají skvělý! Ostatně stejně tak jako hudbu.

Jedinečná a capella Yellow Sisters patří mezi špičky naší vokální hudby, Foto: Tomáš Třeštík

Jedinečná a capella Yellow Sisters patří mezi špičky naší vokální hudby, Foto: Tomáš Třeštík

Původní trio Yellow Sisters bylo v roce 2004 založeno Léňou a Bárou Vaculíkovou. Po roce zkoušení ve třech se složení skupiny ustálilo na čtyřech členkách. Od té doby spolu holky působí ve stejné sestavě; Léňa, Bára Vaculíková, Antonia Tereza Nyass a Lucie Hawa Goldin.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

V hudbě, kterou společně holky vytváří, se promítají kapky soulu, funky a r’n’b s proudem world music, jazzu i reggae. Inspiračním pramenem je jim rovněž africká hudba, což pozorný posluchač rozpozná z každého jejich songu.

Revoluční přístup, který nepohorší, ale pohladí

V roce 2006, rok po vydání svého dema, se kapela probojovala až do finále soutěže Colours Talent, získala prestižní první místo a spolu s ním šanci nahrát a vydat vlastní album. To pod názvem Singalana vyšlo ještě v prosinci a následující rok holky začaly jarním turné, na kterém svou novinku představily.

Soubor ovládá koncertní sály, divadla i kluby po celé republice. Slyšet ho můžete i na některých tuzemských festivalech jako třeba Colours Of Ostrava nebo Na jednom břehu.

Nyní mají Yellow Sisters před sebou několik větších koncertů. 22. dubna své iluzionistické zvukové umění předvedou v pražském Rock Café a dva dny na to své posluchače potěší interaktivním koncertem v klubu Rybanaruby na Vinohradech. Kupte si vstupenky online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Yellow Sisters si vystačí bez kapely. A to bravurně!