Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Yaxi Taxi ujíždí na extravaganci

Petra Červená

Petra Červená

27. 11. 2010

FOTO: Yaxi taxiYaxi Taxi svádí k pokušení všechny exhibicionisty. Možná svede na scestí i minimalisty, konzervativce a zapřísáhlé milovnice street módy. I když poslední kolekce návrhářky Zuzany Labudové už není takovým mixem stylů, barev a vzorů, pořád je to tvorba spíše alternativního charakteru než masovou záležitostí.

FOTO: Oblečení Yaxi Taxi

Námořnický styl, Zdroj: yaxitaxi.com

Pod značkou Yaxi Taxi tvoří Slovenka Zuzana Labudová. Dřívější kolekce narušovaly barevný soulad a kompozici. V podstatě by se dalo říct, že Zuzana propojovala neslučitelné styly a obvykle používané detaily umisťovala na překvapivá místa. Ale poslední kolekcí se návrhářka odklonila od modelů postrádajících celistvost a harmonii k výtvarnému vyjádření různých příběhů.

FOTO: Pánská kolekce Yaxi Taxi

Pánská kolekce Yaxi Taxi

Barevné ladění

Výrazné barvy zahájily ústup a do útoku nastupuje trikolóra s černo-bílou klasikou. I přesto se pověstného mišmaše stylů Zuzana nevzdává, a proto pro své zákaznice zůstává stále lehce rozpoznatelnou. Ne však čitelnou.

Její vyjádření módy se plynule mění, vyvíjí, a podoby, které na sebe berou modely, jsou nevyzpytatelné. Víte přesně, co čekat od Chanelu, ale jaká bude příští kolekce Labudové, je jednou velkou neznámou.

FOTO: Turek a Československá trikolóra

Turek a Československá trikolóra

Co svojí kolekcí návrhářka vyjadřuje?

„Snažím se o zviditelnění šarmu, pohodlí a elegance s výsledkem jemné extravagance, vtipu a mírného pobouření v jakémkoli významu slova… Šaty musí být však pohodlné, střihově zajímavé, se sportovním nádechem a leskem vesmíru,“ uvádí Zuzana na webových stránkách.

A tato slova přesně vystihují modely, kterým vkládá na kapsy komiksové obrázky nebo různými texty vyšívá sukně.

FOTO: Oblečení Yaxi Taxi

V takovém modelu vás nikdo nepřehlédne

Pomalý rozjezd

Až nezvykle klidně působí dlouhý kabátek s kapucí v černo-bílé barvě doplněné v pase o pruh červené a modré. Kapsy jsou výpustkové, tedy nenápadně upozaděné a výrazným detailem tak zůstává červený zip, barevný pas a na zadním díle černobílý obrázek.

U trička nazvaného Československé kimono narušuje trikolóru jen přítomnost černé barvy. Tento model je doplněn o bokovou černou sukni se sklady a nevšedním páskem s červenou mašlí.

FOTO: Oblečení Yaxi Taxi

Popisky, nášivky, obrázky, jednoduše žádná nuda

Jasný cíl

Úzké minisukně zdobí neonové zipy nebo řasení pomocí barevných gum, ale i různé kresby postav, výšivky, tkaničky, kanýrky, krajka na olemování triček a další barevné vylomeniny. Jako například barevné číro u kapucí, nápodoba náprsenky u trička, které je navíc obohaceno o záševky z líce namísto rubu.

Ani rovnou délku sukně nenechá Zuzana na pokoji a dozdobí ji jakýmkoliv výrazným lemováním. Kalhoty jsou buď dlouhé úzké, nebo tureckého typu doplněné o nezbedné obrázky, u kterých je zajímavé, že i přes dominantnost nenarušují celkové střízlivější pojetí.

FOTO: Oblečení Yaxi Taxi

Bez pop-artu ani ránu

Pánská móda

Poprvé si značka Yaxi Taxi troufla i na pánskou módu. Vzhledem k většinovému konzervativnímu proudu mužské populace mají modely sportovní ráz bez přílišných kudrlinek. Trikolóra je u pánské módy doplněná například šedou kostkou na bundě, u které se dá mluvit o výstřednosti snad jen střihem kapes a komiksovým obrázkem.

Nejinak je tomu i u dalších modelů, kde se stávají dominantními vesměs díky nenápadným detailům. Kolekcí také často proplouvají námořnická trička s nezbytnými pop-artovými nebo komiksovými obrázky.

FOTO: Oblečení Yaxi Taxi

Vyluštěte nápis

Kam pro Yaxi Taxi?

Možností máte několik. Setkat se se Zuzanou můžete hned tento víkend na CODE:MODE v Praze nebo se proklikejte na e-shop Julius Fashion Shop, nakoupeno.cz nebo Pour pour.

Zuzaniny modely vám nezaručí lepší den nebo náladu, ani vám nepřinesou štěstí. Získáte příjemný pocit díky pohodlným materiálům a mnoho pohledů pro jasnou nepřehlédnutelnost. A co ještě? Na to si už musí přijít každý sám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Yaxi Taxi ujíždí na extravaganci