Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Yamato chtějí zprostředkovat zvučnou podstatu všeho živého i v Česku

Dušan Takáč

Dušan Takáč

19. 5. 2009

Bubnování je považováno za doplňkovou disciplínu v kapele. Stanoví sice rytmus, ale samostatně si jej představit dokáže málokdo. Sbor japonských bubeníků přesvědčuje diváky po celém světě o opaku.

Yamato se českému publiku představilo již loni na jaře, kdy rozbušili jejich srdce v show „Shin-on“ (Tlukot srdce). Dokonale vyprodali všechny sály, které na své pouti navštívili. Pro letošní rok si připravili novou show, kterou osloví nové a zaujmou stávající fanoušky. Na svém turné po celém světě se zastaví šestkrát i v České republice. Ušní bubínky rozpumpují obecenstvu v Brně, Zlíně, Ostravě, Praze a Pardubicích od 20. do 25. května.

Bubenický soubor sídlí v Naře. Vznikl v roce 1993 na popud Masaa Ogawy. Při hře využívá tradiční japonské bubny „Wadaiko“. Hlavní atrakcí není jen obrovský buben z více než 400 let starého stromu jménem „Odaiko“, ale především choreograficky, kostymérsky a hudebně strhující představení jako celek.

„Bubny existují odnepaměti a jejich zvuk člověka dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my – Taiko, bubeníci z Yamato – hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, v kterém se odráží samotný puls života. Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce – zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je,“ říkají bubeníci a diváci jim to budou mít možnost uvěřit již za několik málo dní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Yamato chtějí zprostředkovat zvučnou podstatu všeho živého i v Česku