Menu
TOPZINE.cz
Sport

XXI. zimní olympijské hry klepou na dveře, 2. část

Martin Slabý

Martin Slabý

9. 2. 2010

flagNa následujících řádcích se seznámíme s druhou polovinou české výpravy na zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Nahlédněme tedy na zbylé disciplíny počínaje ledním hokejem a konče sáněmi.

Olympijská vesnice ve Whistleru Zdroj: www.olympic.cz

Olympijská vesnice ve Whistleru Zdroj: www.olympic.cz

Lední hokej: Pozornost i méně sportovně založených diváků určitě přiláká turnaj v ledním hokeji. Oživit vzpomínky na památné Nagano či turínský bronz bude chtít třiadvacítka borců pod vedením kouče Vladimíra Růžičky. Hokejový turnaj má letos ve svém schématu jednu novinku. Dvanáctka týmů nebude rozdělena do dvou šestičlenných, ale tří čtyřčlenných skupin, přičemž z každé postoupí přímo do čtvrtfinále jen vítěz a nejlepší tým z druhých míst. Zbylá osma se o čtyři zbývající vstupenky do čtvrtfinále utká mezi sebou v osmifinále. Češi postupně změří síly se Slováky, Lotyši a Rusy.

Český tým: Ondřej Pavelec, Jakub Štěpánek, Tomáš Vokoun – Miroslav Blaťák, Jan Hejda, Tomáš Kaberle, Filip Kuba, Pavel Kubina, Milan Michálek, Roman Polák, Marek Židlický – Petr Čajánek, Roman Červenka, Patrik Eliáš, Martin Erat, Tomáš Fleischmann, Martin Havlát, Jaromír Jágr, David Krejčí, Zbyněk Michálek, Tomáš Plekanec, Tomáš Rolinek, Josef Vašíček

Karolína Erbanová a Martina Sáblíková Zdroj: www.olympic.cz

Karolína Erbanová a Martina Sáblíková Zdroj: www.olympic.cz

Rychlobruslení: Mezi největší favoritky na zisk cenného olympijského kovu bezesporu patří pětinásobná mistryně světa Martina Sáblíková. Jejími nejsilnějšími disciplínami jsou jízda na 3 000 a 5 000 metrů. Na svou první olympiádu se chystá mladičká Karolína Erbanová, která na letošním mistrovství Evropy překvapila triumfem na pětistovce.

Short Track: Jedinou, zato velmi úspěšnou, zástupkyni bude mít Česká republika na short trackové dráze. Kateřina Novotná je trojnásobnou mistryní Evropy a z minulé olympiády bude obhajovat šesté místo.

Skoky na lyžích: Na olympijských můstcích bude naše barvy hájit pětice skokanů. Momentálně nejlepší formou možná trochu překvapivě disponuje Antonín Hájek, jehož parketou by měl být především velký můstek. Stálicí našeho výběru je Jakub Janda, jenž se pokusí navázat na své největší úspěchy v sezóně 2005/6, kdy získal dvě medaile na mistrovství světa, triumf v Turné čtyř můstků a titul vítěze světového poháru.

Pavel Churavý Zdroj: www.olympic.cz

Pavel Churavý Zdroj: www.olympic.cz

Severská kombinace: Výbornou formu má v letošní sezóně Pavel Churavý. Ten v průběžném pořadí světového poháru figuruje na sedmém místě a skvělé výsledky by chtěl přenést i do Whistler Olympic Parku, kde „kombiňáci“ změří své síly.

Snowboarding: Na snowboardu budeme mít ve Vancouveru zastoupení ve třech disciplínách. Snowboardcross pojede dvojice Michal Novotný a David Bakeš, na U-rampě se představí čerstvá vítězka závodu světového poháru Šárka Pančochová a v obřím slalomu budou bojovat Petr Šindelář a Zuzana Doležalová.

Další reprezentanti: Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Aleš Vodseďálek (severská kombinace), Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Martin Cikl  (skoky na lyžích), Martin Bohman, Ivo Danilevič, Jan Kobian, Ondřej Kozlovský, Miloš Veselý, Jan Vrba, Jan Stokláska, Dominik Suchý (boby), Jakub Hyman, Ondřej Hyman, Luboš Jíra, Matěj Kvíčala (saně)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

XXI. zimní olympijské hry klepou na dveře, 2. část