Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

XIV. seminář Britského filmu v punkovém stylu!

Redakce

Redakce

27. 11. 2009

sid-nancyUndergroundová kultura, letci RAF nebo fenomén Sex Pistols – to vše vás čeká v Uherském Hradišti!

Britskyseminar

Letošní setkání bude bezesporu známka punku! Zdroj: britskyseminar.cz

Jako každý rok i tentokrát se v Uherském Hradišti koná již 16. seminář Britského filmu se zaměřením nejen na kinematografii. Probíhá od 3. do 6. prosince. Letošní setkání filmových klubů bude zaměřeno na projevy subkultury punku a kultury underground propojující mládež a uměleckou obec 70. let odmítající tehdejší nástup konzumní, technokratické kultury.

Na festivalu, zaměřeném zejména na britské reálie těchto kultur, bude možné zhlédnout mimo filmových snímků i profily osobností tehdejší doby (Don Letts, Joe Strummers, Sex Pistols – John Lydon) a opus Koena Mortiera “Ex Drummer“.

V programu dále najdete např. programový cyklus Česká stopa, letos ve spolupráci s filmovým historikem Pavlem Taussigem, zaměřený na československé letce RAF v Anglii. Další možností je Divoká karta věnující se dokumentaristovi Janu Špátovi, architektu Janu Kaplickému a jejich působení na britských ostrovech.

Doprovodné akce zahrnují mnohé výstavy, koncerty, setkání pamětníků, besedy historiků či filmových vědců. Ze známých osobností se zde objeví Olga Špátová, Pavel Taussig, Luděk Navara, Petr Hrabalík, Michal Procházka, Alex Švamberk a Richard Němec.

Seminář britského filmu je druhá největší akce českých filmových klubů s bohatou historií. Setkání podporují Ministerstvo kultury ČR, Europa Cinemas – Media Programme of the European Union a Zlínský kraj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

XIV. seminář Britského filmu v punkovém stylu!