Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Xindlův prakticky relativní nášup je za dveřmi

Redakce

Redakce

5. 10. 2010

Tisková konference u příležitosti blížícího se vydání nové desky Xindla X se v pražském Hard Rock Café odehrála v komorní atmosféře. Dle slov Ondřeje Ládka alias Xindla X je důležité, aby se informace dostaly především těm, kteří o ně stojí a dokáží je rozumně předat dál, pozornost bulvárních médií není na prvním místě.

Xindl X, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Druhá Xindlova deska Praxe relativity by se v prodeji měla objevit již v neděli 10. října 2010, v současné době probíhá finální mixování před odesláním do lisovny. Hned na první pohled zaujme grafické provedení bookletu, na stylizovaných fotografiích kluci z kapely vystupují jako parta vysmátých hnusáků, kteří se dokážou bavit i na pozadí zlikvidovaného apokalyptického světa. Promyšlené koláže plné detailů tvoří dohromady velmi stylový celek plný ironie a nadsázky, následovat by mělo i vydání samostatného kalendáře.

David Landštof a Ondřej Ládek na popředí jedné z ilustrací, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Stejně kompaktní má být i samotná deska, přestože jednotlivé skladby budou žánrově velmi různorodé. Rozpětí od šansonu přes country až k hardcoreovým prvkům doplní orientální pop, který již několik týdnů slýcháme z rádií v podobě hitovky Láska v housce. V nejbližších dnech do rozhlasového éteru nastoupí také úvodní singl Chemie, v němž si Xindl pohrává s myšlenkou, že čím dál častěji svoje problémy řešíme polykáním prášků namísto hledání původu bolesti. Chytlavé melancholické tóny jsou již teď k poslechu na internetu a zveřejněné skladby dávají tušit, že se máme opravdu na co těšit.

Hudba se má více přizpůsobit potřebám jednotlivých skladeb. Členové vyměněné kapely dokážou hrát v podstatě na cokoli a to bude na desce rozhodně slyšet, navíc se nahrávání zúčastnilo několik hostů. I texty jdou více do hloubky a celospolečenská kritika bude o něco vážnější, i tentokrát však můžeme počítat s pořádnou dávkou typického xindlovského cynismu.

Ondřej Ládek v očekávání, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Během koncertního turné proběhnou hned tři křty v Bratislavě, Praze a Brně. Na polovině koncertů bude předskokankou mladá zpěvačka Patricie, jejíž hudební styl by měl vyhovovat i Xindlovým fanouškům. Druhou polovinu si pak vezme na starosti zpěvačka, herečka a Xindlova přítelkyně Olga Lounová, kterou známe také z již zmíněné Lásky v housce.

Ondřej Ládek a Olga Lounová, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Xindlův prakticky relativní nášup je za dveřmi