Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Xindl X nakrmil hladovějící, ale ceny TV Óčko si odnesli jiní

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

3. 12. 2010

!FOTOGALERIE!V Incheba Aréně na pražském výstavišti se předávaly Hudební ceny televize Óčko pro rok 2010. Na pódiu se vystřídalo přes dvacet vystupujících, mezi jinými i Xindl X, Wohnout, Tři Sestry, Ewa Farna a třeba Michal Hrůza.

foto Hudební ceny TV Óčko 2010

Hudební ceny TV Óčko 2010, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Ve čtvrtek, 2. prosince 2010, se v Incheba Aréně na holešovickém výstavišti udílely ceny hudební televize Óčko. I přes mrazivé počasí se hala zcela zaplnila diváky, kterým nestačil televizní přenos, ani unikátní možnost zhlédnout přenos ve vybraných kinosálech. Večerem provázeli moderátoři Diana Kobzanová a Petr Vágner.

Na pódiu se, za něco málo přes tři hodiny, vystřídalo přes dvacet účinkujících. Kdybych citoval Dianu Kobzanovou, tak bych řekl, že mladých, krásných, inteligentních, bohatých, nadějných, ale i starých, ošklivých a pomalu dosluhujících. Z toho velkého počtu zmíním například Xindla X a Olgu Lounovou, kapelu Wohnout, Tři Sestry, Michala Hrůzu, Ewu Farnou nebo třeba Miro Šmajdu.

Očima zástupce editora rubriky Hudba v Topzine.cz Vlastimila Blažka:

Už jsem si asi zvykl na křepčení kapely Mandrage, i když mě jejich vítězství překvapilo. Oproti úspěšné sezóně Kryštofů, kteří mají nové album, jeli turné a stále získávají spíše sympatie, nežli opačně. Ale proti gustu… Vystoupení Davida Deyla mne utvrdilo v tom, že v dnešní době si zazpívá zřejmě každý. Ono je hezké, mít hlas upravený ve všech těch serepetičkách, ale to dokážu i doma na svém počítači. A na závěr, trochu mne mrzelo skákání si do řeči obou moderátorů.

Nehodlám unavovat detailním popisem harmonogramu večera, protože ten by vydal na celou sérii článků. Kapely se na pódiu střídaly vždy po dvou písničkách, mezi vstupy moderátorů a v druhé polovině večera vyhlašovanými cenami Óčka.

Rozhodně velkým překvapením pro mě bylo vystoupení ostřílených kapel Wohnout a Tři Sestry. Přestože první řady v publiku obsadily vesměs fanynky mezi patnácti a osmnácti lety, při oblíbených, i když letitých písních se konečně chytla i starší část publika, lidi se rozvlnili a společně zapěli Gramofón a Život je takovej od Tří Sester. V tu chvíli se teprve z publika stal ten správný koncertový dav, přestože předtím už vystoupil třeba zmiňovaný Xindl X.

Beatbox táhnul

Obrovskou poklonu rozhodně za včerejší večer zaslouží beatboxeři, kteří vyplňovali komerční pauzy večera. Nejdříve se předvedli skvělí Andrew a Nasty, pak už ale v mezičasech mezi živými vstupy vyplňovali Beatburger Band společně s Ondřejem Rumlem a naprosto si svými vystoupeními získali všechny v hale. Jejich drum`n`bassové podání legendární písničky Hit the Road Jack od Raye Charlese dostalo diváky do varu.

Na chvíli se zastavím u vítězů hlavních kategorií cen Óčka, protože jsem z nich, když ne rozpačitý, tak alespoň překvapený, a ne vždy úplně mile.

Vítězové Hudební ceny TV Óčko 2010:

Objev roku: Markéta Konvičková

Rockeři roku: Divokej Bill

Pop a dance roku: Nightwork

Zakázaný klip roku: Ruda z Ostravy

Zpěvák roku: David Deyl

Zpěvačka roku: Aneta Langerová

Skupina roku: Mandrage

Kategorii Zpěvačka roku na televizi Óčko vyhrála Aneta Langerová, a to pro mě upřímně bylo trochu překvapení, protože v konkurenci Ewy Farné jsem Anetě příliš nadějí nedával, když jsem slyšel, s jakou razancí vítaly Ewu na pódiu dívenky v prvních řadách. Podobně milým překvapením pak pro mě bylo samotné vystoupení Ewy Farné, která stihla za dvě písničky rozhýbat celé publikum, a i fireshow při jejím koncertě byla na podmínky celého večera celkem působivá.

Kapela roku mne překvapila

Nemilým překvapením pro mě však byly kategorie Zpěvák a Kapela roku. Vítězství Davida Deyla, o kterém jsem v životě neslyšel a ani na pódiu nepředvedl nijak ohromující výkon, bylo pro mě velice nečekané. Když porovnám s dalšími nominovanými. Xindl X alespoň pobavil halu, když při své písni Láska v housce házel do publika hamburgery.

O kapele Mandrage, která vyhrála kategorii kapela roku na televizi Óčko, jsem sice už slyšel, ale i tak mě jejich vítězství, například nad Nightwork nebo Kryštofem, silně zaskočilo. Mandrage svým vystoupením zůstali daleko i za Michalem Hrůzou a kapela Embassy, nominovaná na objev roku, byla se svými příjemnými texty a sympatickým frontmanem mnohem zajímavější.

Závěrem bych rád řekl, že celý večer předávání Purum cen Óčka pro mě byl ve finále celkem milým překvapením, protože mě dokázali oslovit interpreti, které jsem doteď neměl příliš v oblibě. Například Michal Hrůza prokázal mezi některými ne příliš přesvědčivými výkony vítězů jednotlivých kategorií své kvality.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/purum_tvocko_2-12-2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Xindl X nakrmil hladovějící, ale ceny TV Óčko si odnesli jiní