Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Wrestler na DVD: Když nostalgie trýzní duši bojovníka…

Jiří Hannich

Jiří Hannich

22. 4. 2010

Wrestler-1V ringu byl hvězda, jenomže civilní život mu jaksi protéká mezi prsty. Realita mezilidských vztahů a ztracené popularity je totiž mnohdy drsnější než souboje svalnatých wrestlerů. A také mnohem více bolí. Drama Wrestler právě vstupuje do distribuce na DVD.

Zdroj: allmoviephoto.com

Wrestler na DVD Zdroj: allmoviephoto.com

Film

Sláva je pomíjivá. Bývaly časy, kdy profesionální wrestler Randy Robinson oslňoval zaplněné arény svými bojovými kousky. Uměl publikum přivést do varu a fanoušci ho za to milovali. Randyho tělo, zbídačené fyzickou námahou, nárazy o zem, ranami od soupeřů, flámováním a drogami však dalo signál, že takhle už to prostě dál nejde a je tedy čas odejít do důchodu. Ale co teď? Randy zjišťuje, že bez fanoušků už nemá nikoho a že se ocitá na pokraji společnosti. Marně usiluje o přízeň své dcery, stejně jako o rozvinutí vztahu se stárnoucí striptérkou. A touha po comebacku je tak silná…

Natočení tohoto působivého dramatu si vzal na starosti Darren Aronofsky. Podobně jako u svých předchozích snímků (, Requiem za sen nebo Fontána), tak i v případě Wrestlera ukazuje, že mu nedělá potíže dostat diváka na svou stranu. Jeho režisérský styl je přímočarý a přitom nenucený, s důrazem na naturalistické vyobrazení problémů a pocitů hlavních postav. Nejdůležitější krok však Aronofsky udělal, když obsadil do hlavní role Mickeyho Rourkea (učinil tak přes námitky studia a po odřeknutí Sylvestera Stallonea a Nicolase Cage). Stačí se Rourkeovi podívat do tváře a nemáte šanci uniknout konfrontaci se strádající duší osamělého wrestlera. Lidský rozměr příběhu dotvářejí také výkony Marisy Tomei a Evan Rachel Wood.

Zdroj: allmoviephoto.com

Wrestler na DVD Zdroj: allmoviephoto.com

DVD

Disk obsahuje interaktivní menu. Jeho pomocí si můžete nastavit formát zvuku a titulků. Rovněž je možné vybrat si k přehrání jednotlivé scény.

Žánr: Drama/Sportovní

Stopáž: 115 minut

Režie: Darren Aronofsky

Hrají: Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood, Mark Margolis, Wass Stevens aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wrestler na DVD: Když nostalgie trýzní duši bojovníka…