Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Worldfest 2011: Hrad Grabštejn hostí festival alternativní hudby a nezávislého divadla

Martin Faix

Martin Faix

2. 9. 2011

Grabštejn se nachází blízko česko-polských hranic u obce Chotyně u Hrádku nad Nisou. Právě pod záštitou těchto obcí probíhá festival Worldfest Grabštejn již od roku 2003. Letos tedy podeváté mají lidé možnost užít si nekomerční hudbu a divadlo v nádherných prostorách tohoto hradu.

Hrad Grabštejn

Hrad Grabštejn zdroj:http://cs.euroclimbing.com

Ačkoli se loňský ročník odehrával ve stínu tehdejších povodní, přesto nabídl návštěvníkům velmi zajímavý program. Loňský výtěžek z festivalu byl použit na obnovu po škodách,  které záplavy způsobily. Letošní akce proběhne ve dnech 9. – 11. září a vystoupí zde například experimentální punková skupina Už jsme doma nebo Projekt Floex Tomáše Dvořáka, který podpoří pianista Jiří Libanský a bubeník Michal Dvořáček, známý například ze skupiny -123minut.

Čtěte také: Jeden svět 2011 v Praze

Pro příznivce etno hudby bude určitě zajímavým kouskem sestava tří žen z různých zemí pod názvem Korjen nebo písničkářka z Valašského Meziříčí Beata Bocek. Jazzovou scénu pak zastoupí liberecké trio Ztracené světlo, jehož vystoupení také festival zahájí.

Nechybí divadlo ani film

Nehudební část programu tvoří divadlo a promítání filmů z Anifestu 2011 nebo Jednoho světa. Nabídka představení je rozhodně velmi zajímavá a skvěle se tak doplňuje s koncertní částí na hradě. Vojtěch Švejda a Warriot Ideal: Heavy Metal Soap Opera – jedna z divadelních her, která o sobě říká, že je parodicky laděnou heavy metalovou komedií o francouzském metalovém triu. Dalším představením je například loutkově vizuálně-poetický horror Nosferatu.

[Youtube]WNaGF_Gz5T8[/Youtube]

V podhradí je připravený prostor pro stanové městečko a občerstvení je zajištěno v samotném místě konání – přímo na hradě Grabštejn. Permanentka na celý víkend stojí v předprodeji 320 korun, na místě 380 korun. Navíc mimo kulturní vyžití se jedná i o příjemný výlet za nádhernou a zachovalou historickou památkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Worldfest 2011: Hrad Grabštejn hostí festival alternativní hudby a nezávislého divadla