Menu
TOPZINE.cz
Sport

Woodkopf: Souboje prkno na prkno

Martin Slabý

Martin Slabý

7. 6. 2010

WoodkopfPokud byste rádi provozovali nějaký opravdu netradiční sport, máme pro vás jeden tip. Vyzkoušejte woodkopf. Odvětví nenáročné na vybavení a prostor vynalezli před lety čeští umělci.

Woodkopf

Woodkopf Zdroj: woodkopf.cz

Woodkopf přišel na svět před téměř dvěma desítkami let, kdy jej na své pravidelné vodácké akci objevili čeští umělci v čele s herci Ivanem Trojanem a Ivanem Řezáčem. Náhoda tomu chtěla, že při jedné ze svých pravidelných procházek na trase restaurační zařízení – tábor při hledání dříví na táborák narazili na dvě prkna. I zvolili zajímavý způsob přepravy, dali si je na hlavu a ubírali se s nimi do tábora. Po cestě jimi do sebe začali narážet a…tak vlastně vznikl woodkopf.

Princip hry totiž není o ničem jiném. Jediné, co k tomuto sportu potřebujete, je kus rovné země o rozměrech zhruba 6 – 8 x 6 – 8 m, prkno o velikosti 200 x 16 x 2 cm a váze 3 – 4 kg a hlavu libovolných parametrů. Prkno může být libovolně povrchově upraveno, v původním stavu musí být zachováno pouze na head-fleku, což je místo, kde se prkno dotýká hlavy. Pak už stačí jen najít nejvhodnější místo na hlavě pro umístění prkna a můžete začít hrát.

Woodkopf

Woodkopf Zdroj: unie-woodkopf.cz

Hra začíná tak, že si každý z woodkopfistů neboli kebuláčů položí prkno na svůj head-flek. Cílem každého z hráčů je vzájemnými dotyky dostat soupeřovo prkno na zem. Povoleno je dotýkat se pouze prkna prknem, ať už nad ním, pod ním nebo proti němu. Kontakt prkna s tělem protihráče či tělo na tělo je zakázán. V momentě, kdy se prkno jednoho z borců dotkne země, získává ten druhý bod. Počet bodů potřebný k vítězství si určí organizační výbor každého turnaje. Utkání rozhodují rozhodčí v počtu 1 – 3, kteří mají na starost především uznat způsobilost hráčů a prken a hlídat, aby soutěžící zůstali v poli vymezeném pro hru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Woodkopf: Souboje prkno na prkno