Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Wohnouti mají namířeno do klubů s UDG

Redakce

Redakce

29. 3. 2009

Rocková kapela Wohnout zahraje v sedmi městech České republiky v rámci jarního turné k vydání nové desky Karton Veverek. Jejich koncertním partnerem bude formace UDG, která vydává také CD obsahující nové písničky. Jejich řádění vypukne v druhé polovině dubna.

Kapela Wohnout

Obě kapely právě vydávají nová alba, takže se na všech koncertech návštěvníci můžou těšit nejen na osvědčené hity, ale i na ochutnávku zbrusu nových skladeb. Pro koncertní fajnšmekry má toto turné přichystánu speciální scénu, kde má dojít k vzájemnému hostování kapel.

Wohnout v hudební sféře působí již třináct let a za tu dobu má na kontě pět desek a jedno koncertní DVD. Písně jako Vrátnej, Banány nebo Ó Gramofon se staly nepostradatelnými hity na klubových pódiích či rockových festivalech. Aktuální album Karton veverek skupina vydala nejdříve digitálně na internetu, od dubna bude k dostání na klasickém nosiči.

Partička UDG patří k mladší generaci skupin, které se propracovávají mezi přední rockové formace především díky energickým koncertům od malých klubů po zaplněné sály. K prvnímu albu kapele pomohlo vítězství v hudební soutěži Coca-Cola Popstar v roce 2004, to druhé vyšlo před dvěma lety. V polovině dubna se objeví novinka Autoportrét. Úspěšné singly Motýl, Kurtizána nebo Předměstí mají doplnit další z této desky.

Během Wohnout & UDG tour kapely zavítají do sedmi významných koncertních míst po celé republice včetně pražské Incheba Areny. Zde také proběhnou v úterý 21. dubna oficiální křty obou alb. Koncertní šňůra začne 15. dubna v Plzni a její konec je naplánován na 30. dubna do Ostravy.

Z koncertů si také návštěvníci odnesou vzpomínkové plakáty, fotky a další překvapení. Budou mít dokonce možnost stažení digitálních obsahů do mobilu, jako jsou tapety nebo vyzváněcí tóny nových skladeb obou skupin.

Bonbónek na závěr: stejně jako u předchozích t-music tour čeká na návštěvníky snížené vstupné! Ve všech městech zaplatí 140 Kč, výjimkou je Praha, kde bude vstupné činit 160 Kč. Mobilní operátor T-Mobile, který je partnerem turné, pro své klienty s tarifem BAV SE zajišťuje vstup na všechny koncerty zdarma.

15.4. Plzeň – Šeříkovka

16.4. Brno – Semilasso

18.4. Pardubice – Abc

21.4. Praha – Incheba arena

27.4. České Budějovice – Bazilika

29.4. Olomouc – Sidia

30.4. Ostrava – Garage

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wohnouti mají namířeno do klubů s UDG