Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Wohnout brzy potěší své klienty

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

30. 4. 2011

Od poslední nahrávky pražské podařené čtveřice Wohnout neuplynul ani rok – a opět nastal čas připravit se na další výtvor z jejich dílny. Podle zpráv ze studia skupina finišuje a nové album by mělo být hotové na konci dubna. Na pultech se objeví 13. června.

Kapela Wohnout

Kapela Wohnout, Zdroj: facebook.com

Nový počin bude podle všeho pokřtěn Našim klientům. O jaké zákazníky se v názvu jedná, kapela nespecifikovala, a tak se můžeme pouze domýšlet. Album by mělo tvořit patnáct písní, přičemž tvůrci vybírali z dvojnásobku připravených skladeb.

Studiem se během vzniku alba mihlo několik spřízněných duší. Na desce díky tomu uslyšíme frontmana kapely Divokej Bill Vaška Bláhu a také Tomáše Hajíčka z hardcorové party Krucipüsk.

Ve studiu jako doma

Zatímco většina hudebníků se za účelem tvoření uchyluje do tradičních nahrávacích studií, Wohnouti se rozhodli pro jiné řešení. Místo neosobního prostředí si najali domek v obci Vyžlovka nedaleko Prahy. Ten si pak zařídili pro potřeby nahrávání vlastní aparaturou.

„V dnešní době může bejt studio pár krabiček. Nás hodně zajímá, kde nahráváme. Spíš než vybavenost studií nás zajímá, jestli je v okolí rybník, kam se jít vykoupat, skatepark, či dobrá hospoda. Městský studia nás neinspirujou.“ Těmito slovy vysvětluje Matěj Homola netradiční podmínky, v nichž se album rodí.

FOTO: Skupina Wohnout při nahrávání nového alba

Skupina Wohnout při nahrávání nového alba, Zdroj: Sony Music

Matěj a Honza Homolovi, Jirka Zemánek a Fenek Steiner spolu pod názvem Wohnout hrají od roku 1996. Proslavila je hudba, které nechybí náboj, rozmarně vtipné texty a záliba v skateboardingu či cestách do Indie.

Z jejich písní stojí za zmínku třeba znamenité skladby Sejko No Pí, Rayda, Psí píseň nebo Ó gramofon. Svým posluchačům naposledy doručili desku s poetickým názvem Karton veverek. Vyšla před dvěma lety a obsahovala skladby Myši na polštáři, Well Bloud či Pepíčci.

V loňském roce oslavil Wohnout patnácté výročí a u té příležitosti si nadělil kompilaci největších hitů Plejlist. Zajímavostí je, že o pomoc s výběrem skladeb na ni požádala kapela přímo své věrné fanoušky.

Už tradičně se letos Wohnout objeví na řadě tuzemských festivalů. Podle vlastních slov kapela nachází v cestování i koncertování s ním spojeném neutuchající zálibu. Kromě toho se u publika pravidelně těšívá vřelému přivítání. V nejbližších dnech si je můžete poslechnout na Majálesu v Brně, Plzni, Zlíně, Praze a Kyjově. Následují červnová vystoupení na festivalech Votvírák, Třemfest, Benátky nad Jizerou, na olomouckém Beer Festu a další.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wohnout brzy potěší své klienty