Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Wishbone Ash to rozjeli v Retro Music Hall

Martin Palounek

Martin Palounek

7. 3. 2011

FOTO: Wishbone Ash!Fotogalerie!Britská rocková formace Wishbone Ash vystoupila v neděli 6. března v pražském klubu Retro Music Hall. S přehledem ukázali, že i po čtyřiceti letech své existence mají svému publiku co nabídnout.

FOTO: Wishbone Ash

Wishbone Ash v Retro Music Hall, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Koncertní večer započal úderem osmé bluesovým nářezem kanadského tria Shawn Kellerman. Stejně jako pro Wishbone Ash, byl i pro ně koncert v Retro Music Hall posledním koncertem turné a od začátku bylo jasné, že si to hodlají pořádně užít. Zběsilé kytarové šílenosti za doprovodu dunivé baskytary a bicích působily divácky velmi atraktivně. Vše překypovalo velmi kompaktním a profesionálním dojmem. Jako nakopávadlo před Wishbone Ash byli zvoleni perfektně.

Vše šlapalo jak hodinky a v devět nastoupili Wishbone Ash. Žádné dlouhé úvody, prostě přišli a rovnou začali s Blowin Free. Sestava byla stejná jako vloni v LD Kbely, tedy Andy Powell coby kytarista, vždy usměvavý Bob Skeat s baskytarou, Muddy Manninen vypalující sóla na nejrůznější druhy kytar a za bicími vévodil nováček Joe Crabtree. Hostem této show byl Jimmy Bowskill, který během setu vystřídal klávesy, akustickou kytaru i perkuse.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_03_06_wishbone_ash/]

Oproti loňskému roku bylo zvoleno mnohem více nových skladeb, pravděpodobně proto, že se Wishbone Ash nevydávali do neznámých končin, ale vraceli se po roce na místo, kde je jejich publikum dobře zná. Kontakt s ním byl neuvěřitelný, kapela si poslední show této části turné moc užívala a atmosféra byla jedinečná. Oproti českému standardu kvalita zvuku na pódiu i mimo něj tento zážitek jen podpořila, vše bylo naprosto čitelné a uchu příjemné.

Když krátce po jedenácté dozněl v monumentálním finiši poslední song, Phoenix, skupina se náležitě rozloučila a vše nasvědčovalo tomu, že úžasná show skončila. Ze sálu ale odešel málokdo. Po chvilce ticha to halou začalo vřít a Wishbone Ash nás nechali řvát a tleskat téměř pět minut. Nakonec se v ohlušujícím skandování davu byli nuceni vrátit a odehráli ještě dva přídavky. Jak řekl do rozhovoru Andy Powell: „Doufáme, že se sem znovu vrátíme.“ Myslím, že je to oboustranné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wishbone Ash to rozjeli v Retro Music Hall