Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Will.i.am z Black Eyed Peas říká, že vydavatelům jde jen o zisk

Redakce

Redakce

20. 11. 2010

Král popu Michael Jackson je sice více než rok po smrti, ale za tři týdny, tedy 14. prosince, vyjde album s jeho dosud nezveřejněnými písněmi. Vydavatelství sice má právo desku vydat (s pozůstalými podepsalo smlouvu), ale ne ve všech to vzbuzuje nadšení.

Například americký raper Will.i.am ze skupiny Black Eyed Peas tvrdí, že vydavatelství jde jenom o peníze a že na vydání těchto skladeb nedostali od Jacksona přímý souhlas. „Jsem zvědavý, nakolik je ten, kdo tyto skladby vydá a bude na nich vydělávat, bezcitný, aby tvrdil, že to, čím Michael obohatil hudbu za svého života, není dostatečné. Podle mě to nemá s uctěním jeho památky nic společné,“ uvedl Will.i.am.

Will.i.am totiž s králem popu pracoval a tvrdí, že byl Michael perfekcionista a co se týče jeho hudby, musela být prostě dokonalá. „Skladby Michaela Jacksona jsou dokončené, až když řekne, že doopravdy jsou,“ dodal rozezlený člen skupiny Black Eyed Peas.

Michael

Přesně tak se bude nazývat nová deska, která bude obsahovat deset skladeb. První singl Breaking News, který, jak jste již mohli zaznamenat, unikl na internet zhruba před týdnem, byl nahrán už v roce 2007 v New Yersey a dokončen po zpěvákově smrti. Jestli je nahrávka pravá, či ne, o tom se stále vedou spory.

Druhou písní, ozvláštněnou spoluprací s Akonem, je Hold My Hand. V době, kdy unikla na internet, byla ještě nedokončená. Teď je její finální verze hotová a čeká, až spatří světlo světa. Dlouhé dva roky čekala na to, až si ji první posluchači budou moci pustit. Důvody, proč skladba nepronikla do světových rádií již dříve, Akon komentuje takto: „Svět ještě nebyl na tuto píseň připravený. Byli jsme tím s Michaelem znechuceni. Její čas proto přišel až teď.“

Kromě Akona se na albu představí i raper 50 Cent. To ale není vše, čím by měla nová deska zaujmout. Samotná obálka byla namalovaná Kadirem Nelsonem, který mimo jiné vytváří ilustrace pro Sports Illustrated, Coca-Colu či The New York Times.

Obal CD zachycuje nejvýznamnějšího zpěváka posledních 30 let ve chvílích, kdy byl na vrcholu slávy a kdy po celém světě vládla mánie zvaná Michael Jackson. Když se na obálku podíváte blíž, můžete rozeznat alba jako Off the Wall, Thriller nebo Bad.

Album Michael není jediný projekt, který se rýsuje. Příští rok startuje turné kanadského souboru Cirque du Soleil, který se nedávno představil i u nás. Show, která  bude dokumentovat Jacksonovu kariéru začíná příští rok v říjnu v Severní Americe a pokračovat bude i v Kanadě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Will.i.am z Black Eyed Peas říká, že vydavatelům jde jen o zisk