Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Wildbirds & Peacedrums: Kráska a Šaman vystoupí v pražské Akropoli

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

26. 4. 2011

Série EuroConnections v pražském Paláci Akropolis přináší publiku možná největší tahák letošního jara, švédské duo Wildbirds & Peacedrums. Ve středu 27. dubna se Akropole rozezní zpěvem a perkusemi, šamanskými rytmy a bluesovými vokály.

Foto: Wildbirds & Peacedrums

Švédské manželské duo Wildbirds & Peacedrums vystoupí v pražské Akropoli v rámci EuroConnections, Zdroj: palacakropolis.cz

Dvojice Miriam Wallentin a Adreas Werliin se seznámila před sedmi lety na Göteborgské hudební a dramatické akademii, kde společně studovali a nudili se. Založili tedy spolu původně pětičlenný hudební projekt, že kterého se později stalo duo Wildbirds & Peacedrums. Nyní se tato kráska a šaman přijíždějí do Prahy představit v rámci EuroConnections.

Wildbirds & Peacedrums mají za sebou celkem tři plnohodnotná alba, to poslední s názvem Rivers odjeli natáčet do islandského Reykjavíku. „Tato zvláštní, studená a vlhá země je pro naši hudbu perfektní,“ říká o natáčení Mariam. „Emoce jsou zde zastřené a temné a my jsme je chtěli posbírat a uzavřít do našich písní.“

Před Wildbirds & Peacedrums vystoupí na středečním večírku EuroConnections v Paláci Akropolis Ridina Ahmedová. Tato původně jazzová zpěvačka, která se podílela studiové i živé verzi projektu Floex a vytvořila hudbu k několika divadelním představením, předvede koncert pro jediný lidský hlas. Pomocí naživo tvořených a postupně na sebe vrstvených vokálů vytváří postupně se rozvíjející skladby. Její vystoupení otevře celý večer, který začíná už v 19:30.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wildbirds & Peacedrums: Kráska a Šaman vystoupí v pražské Akropoli