Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Whitesnake doprovodí Judas Priest na jejich posledním turné

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

16. 1. 2011

Birminghamští páterové heavy metalu Judas Priest se nechali slyšet, že vyjíždí na své poslední turné morbidně pojmenované Epitaph. Tento fakt má ovšem i svou světlou stránku: koncertní šňůra nevynechá Prahu, a co víc: Judas Priest s sebou berou i zajímavého hosta – kapelu Whitesnake.

Kapela Judas Priest, Zdroj: archiv skupiny

Historie familiérně zvaných Džudasů sahá až do roku 1969, kdy tato legenda, bez níž si současnou rockovou scénu ani nedokážeme představit, dělala první nesmělé krůčky. Judas Priest svým rockovým vzezřením ovlivnili tisíce kapel. Dnes se málokterý heavymetalový fanoušek, tak jako Rob Halford, obejde bez pyramid, kůže a řetězů. To je ovšem jen dílčí část jejich přínosu.

Přiložili ruku k dílu také u vytváření spletité historie metalu, jehož se stali nepostradatelným a neopakovatelným článkem. Uznejte sami, kdo by neznal skladby, které se staly vzorem a hnacím palivem pro nesčetné začínající kapely, jako Sad Wings of Destiny, Sin After Sin, Hell Bent For Leather, Living After Midnight nebo notoricky známou Breaking the Law? Skalní fanoušci by jistě přidali i výraznou skladbu posledního alba stejnojmennou Nostradamus.

Judas Priest naposledy navštívili naši zemičku před téměř třemi lety v rámci turné k poslední řadové desce Nostradamus. Letos se u nás ukážou v sestavě: K. K. Downing (kytara), Ian Hill (baskytara), Rob Halford (zpěv), Glenn Tipton (kytara, klávesy) a Scott Travis (bicí). Před současným turné stihli vydat záznam koncertu British Steel – 30th Anniversary – Live, který je k sehnání také jako DVD.

Na světovém turné se k Judas Priest připojí skupina Whitesnake, kterou rovněž netřeba dlouze představovat. V Praze zahrají v čele s jediným stálým a zakládajícím členem, frontmanem Davidem Coverdalem. Po jeho boku se ukážou současní členové sestávající z Douga Aldriche (kytara), Reba Beache (kytara), Michaela Devina (basa) a Briana Tichyho (bicí).

Whitesnake plánují ještě před uskutečněním pražského vystoupení vydat nové album. Jeho název je známý již nyní – Forevermore – a vyjde s největší pravděpodobností v březnu 2011. Vstupenky na tuto unikátní show, která se uskuteční 28. června od 20 hodin v pražské O2 areně jsou již v prodeji, jejich cena se pohybuje v rozmezí od 890 do 1590 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Whitesnake doprovodí Judas Priest na jejich posledním turné