Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Walter Van Beirendonck vypadá jako drsný motorkář. Jeho kolekce jsou ale vtipné a plné barev

Redakce

Redakce

18. 3. 2011

FOTO: Walter van Beirendonck, módní návrhářKdyby byl Walter Van Beirendonck kapela, hrál by směs punku, folku, trashe, popu, techna a komorní hudby. Tento nevšední návrhář je ztělesněním antverpské módní scény a jedním z nejproduktivnějších belgických módních návrhářů.

FOTO: Kolekce Walter Van Beirendonck

Kolekce HAND ON HEART podzim/zima 2011, Zdroj: waltervanbeirendonck.com

Walter Van Beirendonck se narodil v Belgii v roce 1957. Studoval na Antverpské královské akademii a byl součástí legendární Antverpské šestky (Antwerp Six). Tato skupina, kde byli dalšími členy Dirk van Saene, Dries van Noten, Dirk Bikkembergs, Marina Yee a Ann Demeulemeester, přiblížila belgickou módu širšímu publiku na módní přehlídce v Londýně v roce 1987.

V letech 1993 – 1997 tvořil pod kyberpunkovou značkou W&LT (Wild and Lethal Trash). Poté uvedl svou linii Walter Van Beirendonck. Další linie s názvem Aesthetic Terrorist přišla na svět v roce 1999. Od roku 1985 učí na Královské akademii v Antverpách. Navrhuje kostýmy pro divadlo, film a hudební skupiny jako například U2 nebo The Avalanches.

K tomu všemu ještě ilustruje knihy, vytvořil svůj vlastní komiks a byl kurátorem výstav v nejlepších světových galeriích. V září roku 1998 otevřel v Antverpách svůj vlastní obchod Walter.

FOTO: Walter Van Beirendonck

Walter Van Beirendonck

Walter Van Beirendonck používá svůj smysl pro humor jako základ svých módních kreací. Ve své tvorbě často zpracovává literární, folklorní a filmová témata. Jeho oblíbeným námětem je také sexualita, kterou do svých kolekcí vetkává pomocí vzorů a grafiky. Důležitou součástí jeho repertoáru jsou úplety, ale nečekejte žádné soupravy v pastelových barvách. Na jeho svetrech spíš najdete křiklavé komiksové obličeje, výrazná poselství nebo sexuální motivy.

Hand on Heart aneb klasika říznutá hravostí

Svou zatím poslední kolekcí pro podzim/zimu 2011, kterou předvedl v Paříži na konci ledna, Walter Van Beirendonck opět vybočil z řady. Tato kouzelně bláznivá pánská kolekce pojala sezónní téma hry se strukturami opravdu po svém.

Pařížská přehlídka začala perfektně padnoucím oblekem ve světle šedé barvě. Pokračovala postupně dalšími obleky v pastelových barvách, které byly více a více infikovány barevnými záplatami potištěnými divokými vzory. Barev přibývalo. Pak na bočních švech bund a svetrů vyrostly knoflíky, po jejichž rozepnutí vznikly ponča a kápě.

FOTO: Kolekce Walter Van Beirendonck

Kolekce HAND ON HEART

Některé outfity doplňovaly žraločí tesáky, které kontrastovaly s tvářemi černých modelů. Nakonec přišlo velké finále v podobě ohromných barevných třásní. A na úplný závěr se svou džunglí barev a vzorů prodral i sám návrhář v mikině s nápisem Something Big Is Coming.

Walter Van Beirendonck je vizionář s otevřenou myslí sršící smyslem pro humor a optimismem. V každé kolekci se odráží jeho vlastní osobnost, styl a nápady a celá jeho tvorba rozhodně stojí za zhlédnutí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Walter Van Beirendonck vypadá jako drsný motorkář. Jeho kolekce jsou ale vtipné a plné barev