Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Waltari zařádí večer v Paláci Akropolis

Redakce

Redakce

14. 5. 2010

Finská skupina Waltari je v Čechách jako doma. Která jiná severská kapela měla v historii turné pouze po Čechách? Desku Belou Zero, která vyšla loni v listopadu, přijedou představit do pražského Paláce Akropolis už dnes, 14. května.

Waltari, Foto: archiv

Finská hudební stálice v čele s charismatickým Kärstym Hatakkou je v Čechách velice oblíbená. Potvrzuje to například spolupráce s hudebníky Wohnout, Lenkou Dusilovou, ale také pár desítek odehraných koncertů. Crazy-metal, hraný kapelou Waltari, je plný energie a díky hlavnímu protagonistovi, který jako by z oka vypadl nějakému Šášovi, slibuje nezapomenutelný zážitek ze skvělé šou.

Jarní turné Waltari podpoří tuzemská kapela Egotrip, které právě vychází EP s názvem Naposled.

Kořeny Waltari…

Jejich kořeny sahají do roku 1986, kdy zpěvák a baskytarista Kärtsy založil kapelu The Draculas. Ještě ten samý rok vyšel dvanáctipalcový vinyl Mut Hei. Oficiální debut, deska Monk Punk, však vznikl až roku 1991. Ten vzbudil takový zájem, že Waltari dostali nabídku nahrávacího kontraktu hned od tří vydavatelství. Na dalších deskách Waltari jako crossoverová kapela stále experimentuje a mixuje metal s dalšími hudebními směry jako například techno, death metal, opera, disco, ale i punk a pop. Celek by mohl vypadat asi takto: funky metal techno flower power punk music. Poslední desky Waltari se však uchylují více k rock-metalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Waltari zařádí večer v Paláci Akropolis