Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Waltari roztleskali Palác Akropolis

Redakce

Redakce

15. 5. 2010

Deštivý večer 14. května rozzářilo alespoň na chvíli večerní vystoupení finské crossoverové kapely Waltari. Záruka skvělé atmosféry a šou opět nezklamala.

Waltari, Foto: Michal Čížek

Krátce po osmé hodině, kdy je Palác Akropolis již solidně naplněn, se na pódiu objevují červené rozcuchané vlasy patřící Karstymu, mozku Waltari. Za mohutného potlesku přichází zbytek kapely a v hutném tempu přináší první nášup Below Zero z loňské stejnojmenné desky. Jako druhý přichází na řadu tři roky starý kousek Get Stamped. Po novější Dubbed World, která je pro mnohé favoritem poslední desky, nenechá Kärsty dav vydechnout a přichází jedna z největších pecek Waltari Far Away, kterou si na playlist píší vždy jako Faarao. Po této hudební extázi přichází starší tři kousky s bláznivou Pala Leipää jako bonus.

Waltari, Foto: Michal Čížek

Divoké Karstyho kreace vystřídá na okamžik klávesák držící v ruce talíř a vidličkou vydává uchu naprosto nelahodící zvuky. Po pár skřípáních je jasné, co bude následovat; velmi ujetá píseň Exterminator Warhead, která už zvukově překvapila na albu Rare Species. Po této šílenosti si publikum zase polechtá zvukovody velmi příjemnými písněmi Helsinky a One day.

Waltari, Foto: Michal Čížek

Dále se střídají průběžně novinky se staršími kusy. Kärsty se válí na pódiu, pózuje pro fotografy a stále se šklebí, jak je jeho zvykem. Specialita přichází v podobě malého ploužáku s jednou fanynkou přímo na jevišti. Dav příznivců se již nemůže dočkat prapodivné elektro-folkovo-metalové klasiky So Fine a při prvních tónech se Akropole rozezpívá. Energií nabitá atmosféra se pomalu chýlí ke konci a skladbou I Hear Voices se kapela těsně před desátou hodinou loučí. Waltari jsou v Čechách jako doma, a proto již zaručeně vědí, co platí na české fandy. Jako obvykle byl předpoklad skvělé šou potvrzen.

Waltari, Foto: Michal Čížek

Jako hosty si Waltari pozvali pražskou nu-metalovou kapelu Egotrip, která představila hutný playlist připravený převážně z novinek, které se objeví na nové desce Live Digital, jež je plánována na příští týden. Kromě devíti anglicky zpívaných textů zazněly i tři skladby v češtině z loňské desky Co za to!

Waltari playlist: Below Zero, Get Stamped, In the Cradle, Dubbed World, Far Away, External, Atmosfear, Pala Leipä, Endless Highway, Exterminator Warhead, Helsinki, One Day, Travel on, Dedikated to the Flyers, Without Lies, Wish I Could Heal, So Fine, Liisterimies & Nakki, I Hear Voices

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Waltari roztleskali Palác Akropolis