Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Wabi Daněk pokřtí nové album. Vystoupí i Radůza nebo Aneta Langerová

Redakce

Redakce

24. 2. 2013

FOTO: Wabi DaněkKterý z hudebníků může říct, že jeho deska získala zlaté ocenění, přestože je její křest teprve v plánu? Přesně takový pocit si momentálně může užívat písničkář Wabi Daněk, jehož album bude posvěceno 1. března ve Švandově divadle.

FOTO: Wabi Daněk

Zpěvákova deska sklízí úspěch ještě před samotným křtem. Zdroj: wabi.cz

O výjimečnosti koncertu, kde proběhne i samotné křtění, svědčí slova bubeníka Davida Ladštofa: „Ďáblovo stádo není jen album. Je to produkt umělců z různých odvětví, jež sdílí podobný náhled na estetiku a kteří pojali fenomén trampingu po svém.“

Daňkovi fanoušci, kteří si nové album ještě nepořídili, tak mohou učinit hned dvěma způsoby – buďto si zajdou do kamenného obchodu anebo si mohou počkat na jeho uvedení do digitální distribuce iTunes, kde se cena desky bude pohybovat kolem čtyř eur.

Na křtu alba se kromě Daňka objeví i zajímaví hosté – třeba zpěvačka a vítězka první řady soutěže Česko hledá Superstar Aneta Langerová anebo bluesová vokalistka a multiinstrumentalistka Radůza.

Wabi Daněk (celým jménem Stanislav Jan Daněk) se narodil 30. ledna 1947 ve Zlíně a je považován za jednoho z nejvýznamnějších trampských bardů. Již za dob komunismu začal vydávat své první desky, které přinesly hity jako Rosa na kolejích nebo Montgomery.

V současné době zpěvák vystupuje s Milošem Dvořáčkem. Dříve spolupracoval s legendami jako Miki Ryvola, Kapitán Kid nebo skupinou Pacifik. V sedmdesátých letech hrál se s kapelou Plížák a Vojtou Tomáškem. Přezdívku Wabi získal od Wabiho Ryvoly (bratr Mikiho), jehož písně za mládí hrával.

Poslední vstupenky na křest lze pořizovat na pokladně Švandova divadla za 400 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wabi Daněk pokřtí nové album. Vystoupí i Radůza nebo Aneta Langerová