Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Vzpomínky na televizní soutěže nejen o peníze

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

7. 9. 2010

Mozkové závity pracují na plné obrátky, dálkové ovládání se potí v ruce, propisovačka cvaká jako o závod a vy soutěžíte za přispění vašeho televizoru. Nejeden člověk zná tuto situaci. V českých televizích již proběhla spousta soutěží. Některé hodně oblíbené, jiné nenáviděné.

Češi jsou soutěživým národem. I proto si u nás televizní soutěž našla spoustu příznivců. A nezáleží ani tolik na tom, zda se zúčastní přímo, nebo jen doma v křesle u obrazovky.

Jednou z nejoblíbenějších televizních soutěží bylo bezesporu Televizní bingo. Na poště nebo v trafice stačilo zakoupit hrací kartu, setřít pole stejně jako u stíracích losů a pak bedlivě sledovat přímý přenos. Bingo, uváděné v té době velmi oblíbeným Honzou Rosákem, nemělo bohužel dlouhého trvání. Kvůli podvodům ve hře Nová šance bylo zrušeno a v této kauze bylo obžalováno deset lidí.

Asi největší stálicí mezi soutěžemi byl Risk!, posléze Riskuj!. Lidé ve studiu za svými stolečky odpovídali na (více či méně) záludné otázky, aby při případné celkové výhře proměnili své body za ceny, kdy tou největší byl automobil. Popřípadě mohl vítěz své body přesunout do příštího kola a pokusit se navýšit je tak, aby dosáhl na vyšší kategorii cen. Na postu moderátora se vystřídalo hned několik známých tváří. Mezi nimi byl opět Jan Rosák.

Ústřední postavou zábavného soutěžního pořadu Kufr byl pro změnu Pavel Zedníček. Tento pořad měl i několik úspěšných silvestrovských speciálů. V Kufru soutěžící museli, mimo jiné, poznat různé prapodivné předměty zaslané samotnými diváky. Vítěz poté v kufříku s penězi odhadoval místo, kde byl ukryt nejvyšší finanční obnos, který si odnesl domů.

Také Kolotoč se stal populární v kategorii televizních soutěží. Šťastlivci společně s Pavlem Poulíčkem roztáčeli kolo štěstí, na kterém padaly různé finanční hodnoty, a hádali písmenka hodící se do tajenky. Na kole štěstěny bylo i místo, které smazalo účet toho smolaře, jenž si přečetl slovíčko bankrot.

Soutěžních pořadů tohoto typu bylo v naší vlasti opravdu dost. Chcete být milionářem?, Videostop, Tutovka, Ber nebo neber, O poklad Anežky České nebo Nejslabší, máte padáka jsou jen některými z nich. Jistě si alespoň na některé z nich vzpomenete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vzpomínky na televizní soutěže nejen o peníze