Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Vzhůru do Sklepů! aneb Literární večery v Celetné

Eva Marková

Eva Marková

9. 4. 2010

Ve studentském klubu Univerzity Karlovy v CeletnéIvan Klíma, Jiří Dědeček ulici se 12. dubna odehraje první literární večer z cyklu Vzhůru do Sklepů! Vstupné je vskutku lidové, program slibný.

Ivan Klíma, Jiří Dědeček Zdroj: archív PEN Klubu

Ivan Klíma, Jiří Dědeček Zdroj: archív PEN Klubu

Na akademické půdě se o umění často mluví, ale málokdy jsou studenti konfrontováni s umělci samými. A právě proto vznikl cyklus nazvaný Vzhůru do Sklepů! Ve studentském klubu v Celetné ulici, tedy v jakémsi „akademickém podzemí“, by měli mít (nejen) studenti možnost seznámit se s umělci známými i začínajícími.

Inspirativní umělci

LOGO: Vzhůru do Sklepů!Pod slovem umělci se toho může skrývat mnoho, v Celetné se budou objevovat především umělci zabývající se krásnou literaturou. Valná část z nich má však přesah i k něčemu jinému – k divadlu, písničkám, kritice…

Literární večery z cyklu Vzhůru do Sklepů! by pro všechny návštěvníky měly být nejen příležitostí k odpočinku, ale především k načerpání inspirace. Inspirace je nezbytná nejen pro umělce, ale při každé více či méně tvůrčí činnosti. Inspirace nás nutí udělat něco jinak. Nezbláznit se.

Šílené campari ?!?

Hosty prvního večera, 12. dubna od 20.00, budou spisovatel Ivan Klíma a básník Jiří Dědeček. První z nich nedávno vydal své paměti nazvané Moje šílené století, za svůj dosavadní přínos české literatuře letos obdržel Cenu Karla Čapka. Ten druhý, Jiří Dědeček, v těchto dnech vydává spolu s kapelou Úterý CD nazvané Prší nám do Campari.

Vzhůru do Sklepů se můžete vydat jednou měsíčně, v květnu tam potkáte třeba Janu Šteflíčkovou. Literární večery se do Celetné vrátí opět po letních prázdninách a rozhodně se při nich nebudete nudit!

Vzhůru do Sklepů!
Klub K4, Celetná 20, Praha 1
12. dubna, 20.00
Vstupné: 50,- Kč
Pořádá Studentská rada FF UK.
Záštitu převzalo České centrum Mezinárodního PEN Klubu.
Mediálním partnerem je Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vzhůru do Sklepů! aneb Literární večery v Celetné