Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vzdělávejte se literárně i nábožensky

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

20. 4. 2011

FOTO: Tádž MahalDnešní pozvánky jsou ve znamení akcí na pokračování. Pokud jste navštívili předchozí díly cyklů, budou pro vás dnešní pozvání jen připomenutími. Pokud ne, máte jedinečnou možnost dozvědět se něco nového o německy psané literatuře 19. století nebo o islámu. Neméně srdečně vás zveme také na Setkání knihovníků Olomouckého kraje.

FOTO: Tádž Mahal

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Památník písemnictví na Moravě (Klášter 1, Rajhrad) vás zve na přednášku z jarního cyklu na téma Německy psaná literatura na Moravě. Dne 21. dubna od 16. hodin si přijďte poslechnout něco o literárních klasicích německého původu z 19. století a o tom, jak ovlivnili vývoj české literatury na Moravě.

Přednášku z cyklu Světová náboženství

V Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově (Nádražní 4) pokračuje cyklus seminářů Světová náboženství. Druhý seminář, který se koná 26. dubna od 16 hodin, pronese Muneeb Hassan Alrawi z Muslimské obce v Brně. Probírat se bude v dnešní době tolik diskutovaný islám.

Pokud jste z Olomouce, či blízkého okolí, nenechte si ujít Setkání knihovníků Olomouckého kraje, které se koná 27. dubna od 10 hodin v zasedacím sále Vědecké knihovny v Olomouci (Bezručova 3). Na pořadu setkání bude vyhlášení knihovny roku Olomouckého kraje 2010 a povídání o službách poskytovaných francouzskými knihovnami. Dozvíte se i něco o Svazu knihovníků a informačních pracovníků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vzdělávejte se literárně i nábožensky