Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vzbouří se Cyloni znovu v Chotěboři?

Jan Nohovec

Jan Nohovec

23. 6. 2009

Fantastika nežije jen v literatuře, hrách, filmech a hlavách zarytých fanoušků. Tu a tam se objeví i televizní seriály, které pravda nemusí stát za nic, ale které také mohou být tak mistrovskými kousky, že hravě předčí každý béčkový film nebo průměrně napsanou knihu. O čem že to mluvím? O Battlestar Galactice, seriálu, který si v posledních několika letech našel nadšené diváky nejen mezi řadami sci-fi geeků. A právě o BSG bude Galacticon, další z mnoha linií červencového Festivalu fantazie.

„Ve dnech 3. a 4. července 2009 proběhne další ročník setkání českých i slovenských příznivců sci-fi seriálu Battlestar Galactica! Celá akce pod názvem Galacticon ’09 je součástí oblíbeného každoročního Festivalu fantazie, který se bude letos konat ve dnech 2. – 12. července 2009. Místem konání je již tradičně Chotěboř, městečko 12 km od Havlíčkova Brodu, resp. 40 km od Jihlavy. Na Festival fantazie se můžete dopravit jak s pomocí vlastních Viperů či Raptorů, tak i autobusem nebo vlakem,“ vyzývají na podrobných českých stránkách www.bsg.cz organizátoři programové linie.

Co bude letos k vidění? Dvoudenní program umístěný do jednoho z malých sálů Chotěbořské sokolovny je napěchovaný až k prasknutí. Není divu, vždyť pro účastníky je připraveno přibližně pětadvacet hodin přednášek a promítání nepočítaje přestávky. V průběhu dvou dnů se budou moci fanoušci zúčastnit mnoha zajímavých přednášek koncipovaných jak pro fajnšmekry a tak i pro naprosté zelenáče nebo lidi, kterým tu a tam něco uniklo, a chtějí to dohnat. Z těch nejzajímavějších povídání lze zmínit úvod do BSG a Capricy, dvě přednášky o unikátním hudebním doprovodu seriálů, zákulisní informace nejen o BSG 2004, ale i o BSG 1978 a BSG 1980 nemluvě o pikantnostech o hercích. Chystá se ale i promítání všech oblíbených a zásadních dílů seriálu jako 33, Kobol’s Last Gleaming, Pegasus, Exodus, Crossroads, He That Believeth In Me, Revelations nebo No Exit. Chystá se ale i promítání stařičkého pilotu BSG 1978, tříhodinového filmu, který odstartoval moderní verzi Galacticy i úvodní díl Capricy, jenž se do světa vydal teprve před dvěma měsíci. To ale není všechno: pro fanoušky jsou připraveny i besedy a v sobotu odpoledne dokonce bojová hra po celé Chotěboři. Celý Galacticon završí promítání závěrečného dílu seriálu s názvem Daybreak, ale pozor, tato projekce proběhne v plnohodnotném sálu Chotěbořského kina na velkém plátně. Všechna promítání jsou samozřejmě v originálním znění s titulky, ale je možno pustit i  český dabing.

„Jak sami vidíte, čeká na vás zkrátka příjemná atmosféra, zábava, filmy, přednášky, setkání s kamarády i podobně posedlými fanoušky jako jste vy!“ završují organizátoři pozvánku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vzbouří se Cyloni znovu v Chotěboři?