Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vyzpovídali jsme editory Topzine.cz! Kam se chystají na dovolenou?

Šárka Braumová

Šárka Braumová

25. 7. 2011

Léto je v plném proudu a téměř každý plánuje letní dovolenou, prohlídky hradů a zámků nebo návštěvů nejrůznějších festivalů. Co plánují editoři Topzine.cz?

FOTO: Kam se letos vydají na dovolenou editoři?

Kam se letos vydají na dovolenou editoři?, Zdroj: Hana Chytrá, Topzine.cz

Otázka byla, vzhledem k létu, jasná: „Kam se chystáte na dovolenou?“

Eva Marková – editorka a obchodní zástupkyně rubriky Literatura

FOTO: Eva Marková

Eva Marková, blondýnka vpravo, Zdroj: topzine.cz

Na takové pracovní dovolené jsem už od dubna, studuji ve východoněmecké Jeně, takže mne čeká ještě pár výletů po Durynsku a týden v Berlíně. Pak bych ráda ještě s rodiči někam k moři a s kamarády po Čechách, dříve než přijdou ke slovu zářijové zkoušky.

Tereza Tlachová – zástupkyně editorky rubriky Literatura

FOTO: Tereza Tlachová

Tereza Tlachová, Zdroj: topzine.cz

Letos se nikam moc nechystám, protože mě čeká učení na státnice, nicméně chci navštívit Olomouc pro její historické centrum i možnosti dalšího kulturního vyžití. Potom se spíš podívám na nějaká jednotlivá místa, třeba gotickou perlu Sázavský klášter nebo Bozkovské dolomitové jeskyně, v nichž se nachází největší podzemní jezero.

Radek Lang – šéfredaktor Topzine.cz

FOTO: Radek Lang

Radek Lang, Zdroj: topzine.cz

Letos jsem byl už sjíždět s kamarády Vltavu. I přes nepříliš vydařené počasí to byla skvělá akce plná alkoholu, pohody a šílených zážitků (mrtvé srnky ve vodě, malí chlapečci konající velkou potřebu přímo z loďky, džíp proti nám v protiproudu nebo zvracení do předsíňky stanu – na to se jen tak nezapomene).

Ještě plánuju jet do Českého Švýcarska a s lidmi z Topzine.cz na redakční chatu. Snad ji v pořádku přežijeme a budeme tu i nadále pro vás.

Barbora Nachtmanová – editorka rubriky Divadlo

FOTO: Barbora Nachtmanová

Barbora Nachtmanová, Zdroj: topzine.cz

Letošní prázdniny budou ve znamení očekávání. Čekám zprávu o (ne)přijetí na školu, čekám na sluníčko, na houby a na borůvky v Krkonoších. Čekám, až mi uschnou plavky z letošní vody na Berounce a budu si je moct vzít na rybníky do Chlumu u Třeboně a pak na nějaký peprný hudební festival na českých hradech, kde mě určitě jako každý rok někdo polije pivem. Tak snad se dočkám, přeju neočekávaně krásné léto.

Hana Chytrá – editorka rubriky Cestování

FOTO: Hana Chytrá

Hana Chytrá, Zdroj: topzine.cz

V létě rozhodně na hory, ještě nepadlo konečné rozhodnutí, ale asi Vysoké Tatry na Slovensku. Protáhnout nohy, prohnat přítele a psa. Na konci léta, asi tak září/říjen hurá do Říma. Ideálně po turistické sezóně, levnější ceny (letenky, jídlo, ubytování), málo lidí a hlavně příhodné počasí na šmejdění po městě a po památkách. Plánuji důkladné prohlídnutí úplně všeho, od antiky přes renesanci až po novodobé věci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyzpovídali jsme editory Topzine.cz! Kam se chystají na dovolenou?