Menu
TOPZINE.cz
Kosmetika a líčení

Vyzkoušely jsme na vlastní kůži: Jaký typ holení je nejúčinnější?

Redakce

Redakce

16. 5. 2012

OBR: Holeni nohouHitem každého léta je dokonale hladká pokožka. Jak dosáhnout perfektního vzhledu co nejrychleji a hlavně nejefektivněji? Zde je několik typů na účinné způsoby holení!

FOTO: Depilace voskem

Na vytrhání voskem si raději zajděte do salonu., Zdroj: youtube.com

Holení žiletkou

Asi nejpoužívanějším způsobem holení je obyčejná žiletka. Jedná se o způsob velice rychlý a šetrný k vaší pokožce. Na druhou stranu efekt neodolatelně hladké pokožky vydrží průměrně 2 až 3 dny.

Osobně bych tento typ holení doporučila jen výjimečně, třeba v případě, že vás překvapí nečekaná akce. Nohy budou po danou chvíli dokonale oholené, nepodrážděné a vám čas strávený holením nezabere ani 10 minut.

Orientální epilace

Tato moderní metoda se zatím jevila jako nejdokonalejší a bez výrazných vedlejších účinků. Jedná se o vytrhávání chloupků pomocí cukrové pasty. Celý proces trvá přibližně hodinu a půl a je téměř bezbolestný. Jedinou nevýhodou je, že si před epilací musíte nechat narůst chloupky do délky zhruba 0,5 cm, což v letním období většinou není zrovna jednoduchá záležitost. Výsledný efekt ale vydrží po dobu 3 až 4 týdnů a pokožka do posledních dní opravdu hladká. Dalším kladem je redukce zarůstání chloupků.

FOTO: Žiletka, epilátor, voskové pásky Veet

Žiletka Gillette, epilátor Braun, voskové pásky Veet

Voskové pásky

Domácí epilace pomocí pásků obalených ve vosku je jednou z nejhorších. Pásky si musíte sama prohřát třením dlaněmi a poté je přiložit k pokožce. Většinou se vám je nepodaří rozehřát dostatečně a při následném odtrhnutí máte nohy obalené voskem.

Chloupky jsou nevytrhnuté, je to velice bolestivé a vosk nelze jen tak setřít. Pro odstranění musíte použít oleje a mýdla, a přesto je šance, že budete s voskem bojovat i po další dny. Tento způsob bych rozhodně nedoporučovala, zpravidla jde o reklamní chyták.

Epilační strojek

Již starší typ holení, ale na druhou stranu dlouhodobý a efektivní. Ale za jakou cenu. Pokud strojek používáte poprvé, připravte se na velkou bolest a zarudlou kůži. Je lepší provádět epilaci po teplé koupeli, která bolest zmírní. Kvalitní epilační strojek lze koupit od 1 000 korun. Ty lepší strojky jsou například voděodolné nebo obsahují automatické chlazení. Jejich cena může vystoupat až ke 4 000 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyzkoušely jsme na vlastní kůži: Jaký typ holení je nejúčinnější?