Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vyzkoušejte adrenalinové lezení na ledopádech. KRNAP přichází s novinkou!

Šárka Braumová

Šárka Braumová

16. 12. 2010

Rádi šplháte do horských výšin, ale říkáte si, že by to už chtělo změnu? Pak navštivte Krkonošský národní park, který si pro vás na letošní zimní sezonu přichystal lezení na ledopádech.

FOTO: ledopády

lezení na ledopádech, zdroj: trythat.ca

Lezení na ledopádech se stalo oblíbenou činností především v zahraničí. Proto ani Správa KRNAP nezahálela a vyhradila jednu horolezeckou lokalitu, kde můžete legálně provozovat lezení na vodním ledu. Jde o 20 metrů vysokou skálu, která se nachází na pravém břehu Labe. Aby nedocházelo k poškození skalního povrchu nebo vegetace, musí být v dané oblasti alespoň 30 centimetrů sněhu a na skále odpovídající vrstva ledu. Do ledopádu se nebudou vysekávat chyty nebo stupy.

„Podařilo se nám vytipovat jednu lokalitu v Labském dole, kde by tuto aktivitu bylo možné realizovat za přesně stanovených podmínek bez ohrožení předmětů ochrany přírody,“ uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebečka.

Abyste mohli horolezectví provozovat, musíte se zaregistrovat v rezervačním systému Správy KRNAP a následně si vyzvednout doklad jako oprávnění pro horolezeckou činnost. Na každý den bude registrováno maximálně 16 osob.

Lezecká sezóna
15. prosince – 31. března
Denně od 8 do 17 hodin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyzkoušejte adrenalinové lezení na ledopádech. KRNAP přichází s novinkou!