Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Vyvrhelové, Neonová bible a trocha romantiky

Redakce

Redakce

13. 5. 2010

Tento týden přinášíme informace o třech překladových knihách, které v posledních dnech vtrhly na český knižní trh. Kontroverzní Jelineková, temný John Kennedy Toole a romantická Janice Y. K. Lee. Ať už se učíte na maturitu, na vysokoškolské zkoušky anebo se chystáte na brzkou letní (pozdě jarní?) dovolenou, udělejte si chvilku na krásnou literaturu, určitě nebudete litovat!

Janice Y. K. Lee Zdroj: archiv nakladatelství Plejáda

Před nedávnem vydalo nakladatelství Plejáda knihu Učitelka klavíru autorky Janice Y. K. Lee, jež se narodila v Hong Kongu (kde v současné době také žije), vystudovala práva a jeden čas pracovala jako editorka časopisu Elle. Ve své knize vypráví milostný příběh Angličana a překrásné Euroasiatky. Do jejich lásky však velmi brzy zasáhne japonská okupace a nejen na ně dva, ale na celý Hong Kong dopadá tíha, strach a temnota válečných dní. Za 275,- Kč si knihu čítající 248 stran můžete koupit zde, držitelé karty ISIC obdrží 10% slevu.

Temný a temnější

Jelineková, Elfriede: Vyvrhelové Zdroj: archív nakladatelství Mladá fronta

Na pulty a internetové stránky českých knihkupectví dorazila kniha kontroverzní rakouské spisovatelky Elfiede Jelinekové, nositelky Nobelovy ceny za literaturu, nazvaná Vyvrhelové. Knihu o čtyřech mladých lidech, kteří chtějí vystoupit ze stínu starší generace postižené válkou, ale i konvencemi a budováním kapitalismu přeložila Jitka Jílková. Vydalo nakladatelství Mladá fronta, za 215,- Kč si ji můžete koupit zde, studenti vlastnící kartu ISIC obdrží 10% slevu.

To, že cizí jazyk se nejlépe učí tehdy, jsme-li s ním v přímém kontaktu, si uvědomili v nakladatelství Argo a knihu Johna Kennedyho Toola Neonová bible (The Neon Bible) vydali dvojjazyčně. Autor tuto knihu napsal již v šestnácti letech, vydaná však byla až dvacet let po jeho tragické smrti. Působivý baladický příběh o 326 stranách přeložili Jiří Bičiště a Eva Slámová, koupit ji můžete za 258,-Kč. Vydalo nakladatelství Argo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Vyvrhelové, Neonová bible a trocha romantiky