Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Vytvořte ze své jídelny místo, kde se budete scházet s láskou

Atmosféru v místnosti můžete vždy ovlivnit mnoha faktory. Podle průzkumu majitelů bytů považuje až 25 procent lidí svou výzdobu za nudnou. To můžete velmi jednoduše změnit, když se spolehnete na pár plechovek barvy. Barva je jedinečným způsobem, jak můžete změnit jídelnu i jiný prostor v bytě, aniž byste museli kupovat nový nábytek nebo dělat jinou, velkou investici.

Moderní jídelna s útulnou atmosférou

Chcete krásnou a útulnou jídelnu, která bude stále vyzařovat moderním stylem? Vsaďte na barvy, které se nachází na teplé stupnici. Cínově šedá v kombinaci s jemně růžovou se vám vyplatí. Bude působit velmi jemně, klidně a intimně. Ve zbytku místnosti zvolte neutrální barvy, které podtrhnou útulnou atmosféru. Zvolit můžete barvy:

  • 05.76,
  • 28.59,
  • 15.66.

Majestátní a elegantní prostor

Jestli si můžete dovolit trochu tmavší barvy ve svém prostoru pro jídelnu, měli byste zkusit odstíny fialové a tmavě rudé. Když jídelnu doplníte zlatými doplňky (např. svícny), získáte velmi moderní prostor, ve kterém si budete připadat jako v luxusním hotelu. Nezapomeňte také na stínící rolety. Zajistíte si díky tomu mnohem více intimity a příjemného světla při svíčkách.

Romantický francouzský venkov u vás doma

Mnoho lidí miluje styl Francouzů. Jejich venkov je velmi útulný a hřejivý. Stejnou atmosféru si můžete užít i u sebe doma. Vysněné nohy k jídelnímu stolu, kvalitní deska a jedinečná barva na zdi. Klasická šedá s tlumenými pastelovými barvami bude ideální kombinací. Světle fialová s lila odstíny, které doplníte doplňky s patinou, vám ihned přenese na francouzský venkov.

Šikovný trik pro malé prostory

Jídelnu si můžete velmi dobře přizpůsobit, i když máte jen malý prostor. Snadno ho můžete zvýraznit, když vymalujete jen jednu stěnu. Jídelna bude působit velmi dramaticky i jemně zároveň. Vždy se spolehněte na světlé odstíny. Vytvořit můžete také stěnu ve stylu ombré, kdy půjdete od tmavších do velmi světlých odstínů na jedné stěně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vytvořte ze své jídelny místo, kde se budete scházet s láskou