Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Vytvořte si PF 2021 online a potěšte své blízké

Konec roku se blíží a s ním i tradiční posílání vánočních a novoročních přání. Udělejte letos radost svým blízkým, kolegům či obchodním partnerům vlastnoručně vyrobeným PFkem.

PF jako hrdá výsada Čechů

Česká novoroční přání s označením PF nemají ve světě obdoby. Kartičku s označením „Pour Féliciter“ (v doslovném překladu „pro štěstí“) poprvé vytvořil a odeslal hrabě Karel Chotek z Chotkova a Vojína. Za svého života měl jako vysoký úředník mnoho práce a často nestíhal ke konci roku hostit pravidelné návštěvy. Proto se v polovině 19. století rozhodl poslat všem přání s obrázkem a textem Pour Féliciter. Francouzštinu upřednostnil před češtinou proto, že chtěl zvolit jazyk vyšších vrstev.

Novoročenky s označením PF se velmi rychle ujaly. Začali se o ně zajímat umělci i grafici, kteří ke zhotovování kartiček používali papír, kůži, keramiku i další materiály. V dnešní době klasické papírové přání vystřídala PF v elektronické podobě. Jejich obrovskou výhodou je snadná výroba a rychlé rozeslání všem adresátům.

Proč byste měli i vy posílat PF?

Novoročenka potěší každého

Originální novoročenkou překvapíte, potěšíte a navíc posílíte vzájemné vztahy. Vaši blízcí ocení, že jste si na ně vzpomněli a vytvořili pro ně speciální přání.

Uděláte radost originálním přáním

V mnoha případech se novoroční přání promění v SMS zprávy s rýmovačkami a známými vtipy, které už dnes nikoho nepřekvapí. Pokud si ale dáte záležet na výrobě vlastního PF, ukážete ostatním lidem, že vám na nich záleží a nehodláte je jen tak odbýt veršem, který schránky mobilních telefonů obíhá už dlouhé roky.

Ušetříte čas i peníze

Posílání PF e-mailem nebo prostřednictvím vlastní webové stránky vám ušetří čas, práci i finance za papír, tisk a poštu. Uspořenou částku pak můžete investovat do hezké grafiky, která zaujme na první pohled. Pokud ale budete chtít, je možné online vytvořené přání vytisknout na vlastní tiskárně a poslat ho adresátovi přímo do schránky.

Můžete se vyřádit

Při vymýšlení originálního textu se nebojte upustit uzdu své fantazii. Ať už se rozhodnete odeslat PF 2021 svým klientům s poděkováním za jejich přízeň, nebo potěšit svou rodinu a přátele, nemusíte zůstávat jen u klasických otřepaných frází. Naopak vsaďte na originalitu a vytvořte vtipný, uvolněný a hravý text, třeba reagující na aktuální dění. Vyberte si barvu pozadí i textu, přidejte fotografii, nebo si pohrajte s různými obrázky. Vložte do PF kus sebe a dejte druhým najevo, že vám stojí za váš čas.

Přejeme vám pohodové Vánoce a úspěšný start do nového roku!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vytvořte si PF 2021 online a potěšte své blízké