Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vystoupení Gregorian v Praze: show plná světel a ohně

Redakce

Redakce

24. 2. 2011

!Fotogalerie!Ve středu 22. února se Kongresové centrum v Praze otřáslo v základech. Vystoupili tady totiž Gregorian se svojí přímo ohnivou a laserovou show a některé fanoušky překvapili svým rockovějším pojetím. Show trvala jen něco málo přes dvě hodiny, ale přítomní odcházeli plní dojmů.

foto Gregorian

Gregorian, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Gregorian si v rámci svého turné The Dark Side of the Chant odskočili z rodného Německa do Prahy a po dvou letech se českým posluchačům opět připomněli. Velikým a zároveň příjemným překvapením bylo, když jeden člen z chorálu vystoupil před publikum a přivítal jej téměř dokonalou češtinou.

Koncert odstartoval něco málo po sedmé hodině a Gregorian nastoupili za dunění bicích a za doprovodu prvních tónů skladby Nothing Else Matters. Všech osm členů bylo oděno do šedých mnišských hábitů a posluchači jen netrpělivě čekali, co za skladby jim dnes Gregorian předvedou.

První písní v programu byla právě Nothing Else Matters, píseň půjčená a chorálově upravená od skupiny Metallica. Po ní následovaly známé klasiky jako je Losing My Religion, The Moment of the Peace, Join Me nebo With You or Without You.

Třetí píseň v pořadí s názvem In the Air Tonight, původně od Phila Collinse, byla pastvou pro oči. Členové chorálu, jinak úplně zahaleni ve tmě, měli obličeje nasvícené zelenou barvou a zbytek těla byl nasvícen modře. Ve spojení s ostatními reflektory zmateně blikajícími do publika byl efekt dokonalý.

Právě světelné efekty byly silnou složkou celého vystoupení. Již před několika měsíci se médii prohnala zpráva, že právě tato show má nabídnout největší a nejsložitější pódiovou show od svého vzniku a produkční opravdu nelhali. Celé  dvě hodiny byly doslova prošpikované světelnými efekty, výbuchy ohně a choreografie byly zvládnuté do posledního detailu. Ať už se jednalo o lasery a světla pohybující se přesně v rytmu hudby, někdy mířící přímo na diváky anebo seskupování členů chorálu do různých vzorců.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_02_23_gregorian/]

Spolu s Gregorian vystupovala i sestra Sarah Brightman, Amelia, která v průběhu večera vystřídala snad patery šaty a stala se ozdobou pánského seskupení, a to nejen kvůli nádherným róbám, ale také kvůli nádhernému hlasu.

Gregorian si celou show odmoderovali a zvládli to bravurně. Určitým zpestřením bylo, když jeden člen chorálu uváděl další písně, které sbor zazpíval, přičemž neopomněl sdělit, že si fanoušci mají zakoupit jejich nová CD a DVD, a co víc, dokonce i nezvyklý předmět, rohožku s nápisem Gregorian.

Vydatný přídavek

Ve druhé polovině Gregorian zahráli písně jako Bring Me to Life od Evanescence, Hells Bells od AC/DC anebo The Raven. Když už to vypadalo, že si mniši sbalí svoje fidlátka a odejdou z pódia, přidali ještě čtyři skladby k dobru, mezi kterými zazněla i O Fortuna, skladba s latinským textem, který běžel na plátně, takže si i některý odvážný posluchač mohl zazpívat s nimi.

Na úplný závěr Gregorian přidali velmi příjemnou a kolébavou skladbu Crazy, Crazy Nights. Celý sál vstal a houpal se v rytmu a užíval si poslední vteřiny dokonalého koncertu. A pocity přítomných? „Nečekal jsem něco tak moderního, rockového a zároveň tak propracovaného. Jsem opravdu velmi příjemně překvapen“, řekl Topzine.cz jedenadvacetiletý návštěvník Daniel, odměňující výkon Gregorian ve stoje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vystoupení Gregorian v Praze: show plná světel a ohně