Menu
TOPZINE.cz
Sport

Výstava Sport Foto 2010 začala

Redakce

Redakce

23. 7. 2010

Foto: Jiří Pekárek

Na Staroměstské radnici byl v úterý zahájen devátý ročník výstavy sportovních fotografií Sport Foto 2010. Pořadatelství si mezi sebe rozdělí Český olympijský výbor, Klub sportovních novinářů a pražský magistrát. Mezi vystavované fotografie se dostala i čtveřice nejlepších amatérských fotografií ze soutěže Sport Amatér Foto 2010.

Foto: Zahájení výstavy,

Zahájení výstavy Sport Foto 2010, Foto: Václav Mudra

Vchod do Křížové chodby sice trochu kazí rekonstrukce a prolézání pod lešením, ovšem hned při vstupu vás přivítá velice příjemná slečna a prodá vám vstupenku za lidovou cenu čtyřiceti korun.

Poté se s chutí můžete vrhnout do víru emocí a sportovních výkonů zachycených na velkoformátových fotografiích.

Foto: Michal Červený

Michal Červený a síla okamžiku jeho fotografie, Foto: Václav Mudra

Hned z počátku se dostanete do kotle Ďolíčku pražské Bohemky zachyceného objektivem Michala Švačka. Z českého fotbalu se pár kroky přenesete do bikového závodu Cape Epic 2010. Jeho součástí se stal se svým fotoaparátem Michal Červený. Atletické mistrovství světa zachycují snímky Michala Beránka. V dalším patře na vás čeká atmosféra ZOH ve Vancouveru, kterou na svých snímcích přivezli Jiří Koliš a Herbert Slavík.

Foto: Jiří Pekárek

Jiří Pekárek před svými snímky, Foto: Václav Mudra

Samostatnou kapitolou jsou snímky Jiřího Pekárka. Již na pozvánce je toto jméno spojeno se slovem legenda. Většinou slova pozvánek jistým způsobem klamou. Zde se však stala výjimka. Všechny fotografie výstavy jsou jedinečné a nedá se jim nic vytknout, ale fotky Jiřího Pekárka mají ještě něco navíc. Slovy nepopsatelná atmosféra jeho snímků na vás doslova dýchne hned při prvním pohledu, až vám naskakuje husí kůže.

Možnost zhlédnout to nejlepší z užité sportovní fotografie budete mít denně do 22. srpna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výstava Sport Foto 2010 začala