×
TOPZINE.cz

Výstava Myslet město představuje strategie plánování 10 měst

FOTO: Výstava Myslet město

Výstava Myslet město, kterou můžete zhlédnout od 17. května do 8. června 2013 v galerii VŠUP, poukazuje na zásadní témata v plánování měst. Elegantní vizuální formou představuje strategie deseti měst v kontextu pěti hlavních témat: možnosti urbánního plánování, způsobu zapojení veřejnosti, plánování s respektem ke kontextu místa, měřítka a času.  

Výstava podněcuje k zamyšlení nad přístupem k plánování měst nejen odbornou veřejnost, ale i obyvatele města, kteří mají zájem dozvědět se více o současném městském plánování a urbanismu. Návštěvník si v rámci výstavy prohlédne mnoho zajímavých momentů zobrazených na pečlivě vybrané fotodokumentaci doplněné výstižným komentářem.

Hlavním posláním výstavy je snaha otevřít mezioborovou diskusi o flexibilním plánování měst. To je podpořeno doprovodným programem v podobě přednášky, promítání a dvou panelových diskuzí. Celý projekt je zajištěn kurátorkou Lucií Stejskalovou, jež v tuto chvíli připravuje knihu Myslet město: mezi kontrolou a laissez-faire, a jak už její název napovídá, tematicky navazuje na výstavu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..