Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Výstava Praha a Lisabon očima říčních kapitánů se uskuteční v kině Aero

Praha a Lisabon očima říčních kapitánůV pátek 16. října od 19 hodin máte možnost zhlédnout fotografie Reného Kubáška, které vám představí Prahu a Lisabon z pohledu kapitánů lodí na řekách Vltava a Tejo.

Praha a Lisabon očima říčních kapitánů Zdroj: www.kinoaero.cz

Praha a Lisabon očima říčních kapitánů Zdroj: www.kinoaero.cz

Jedná se o černobílé zvětšené snímky. Ty byly již před měsícem s úspěchem představeny v Lisabonu, kde si dokonce vybrané fotografie nechali zvětšit a vyzdobili si s nimi otevřený prostor hlavního lisabonského přístavu.

Kubášek měl již před čtyřmi lety podobně zajímavý projekt, a to „Praha a Lisabon očima tramvajáků“. Tenkrát byly fotografie k vidění nejen v galeriích, ale právě i v interiérech tramvají. Fotil taktéž v hlavních městech Portugalska a naší republiky. Do Lisabonu rád jezdí, a to průběžně již 15 let.

Cílem českého fotografa bylo zachytit netradiční pohled na obě města. Jak často má také někdo příležitost podívat se na Prahu či Lisabon z lodi? A kolik lidí má možnost prohlédnout si obě tato města z této perspektivy? Asi jich moc není, a tak můžeme poděkovat panu Kubáškovi za jeho záslužný čin a být zase o něco vzdělanější a sečtělejší. Jako bonus si můžete k prohlížení fotek pustit i autentické zvuky, které pan fotograf také nahrál. Najdete je na www.cabaret8.net/barcos.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výstava Praha a Lisabon očima říčních kapitánů se uskuteční v kině Aero