Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Vyšperkujte ložnici ultrafialovou, barvou roku 2018

Originalita. Inovace. Vizionářství. Tajemno. Budoucnost. S takovou vizí společnost Pantone představila barvu roku 2018 s názvem Ultra Violet. Kde jinde by se měla tato barva objevit, když ne v ložnici, v místnosti, v níž se rodí sny? Ukážeme vám, jak ultrafialovou barvou ložnici decentně oživit.

Zaměřeno na detail

Ultra Violet patří mezi velice výrazné tóny, se kterými třeba zacházet opatrně. Trend se bude tedy perfektně vyjímat na doplňcích. Můžete vsadit na tmavě fialová stínidla lamp, na ultrafialové polštářky nebo do mystického tónu povlečte svou postel!

Ve fialovém povlečení se budete cítit, jako byste ulehli na louku plnou něžných fialek. Pokud nepatříte mezi fanoušky zářivých barev, ale chcete horký trend začlenit do svého domova, navrhujeme si pořídit ultrafialové prostěradlo. Nejpraktičtějšími materiály jsou pak froté nebo jersey bavlna.

Jersey prostěradla ve fialové barvě budou působit elegantním dojmem. Jsou velice hebká, nemačkají se a jsou elastická. Jersey prostěradla se proto perfektně hodí k výrobě natahovacích prostěradel. Jistě oceníte také dlouhou životnost materiálu. Froté prostěradla vás zase krásně zahřejí a případně skvěle pohlcují vlhkost. Ani jeden z materiálů si přitom neklade vysoké nároky na údržbu. Jak froté prostěradla, tak prostěradla z jersey bavlny můžete prát na 40°C. Nedoporučuje se používat aviváž, bez obav však tyto lůžkoviny můžete sušit v sušičce prádla.

ultra fialové prostěradlo

Ve spojení s přírodou

Ultra Violet připomíná levanduli, rostlinu typickou pro francouzské Provence. Inspirujte se tímto spojením a zaměřte se na kombinování fialové s přírodními materiály, světlými tóny. V kombinaci s bílou a šedou perfektně vynikne. Přestože se jedná o nápadný kontrast, působí velice klidně. Zároveň podněcuje fantazii, inspiruje k tvořivosti. Ultra Violet snadno začleníte také do interiéru, jemuž dominuje dřevěný nábytek nebo vintage styl. V industriálním prostředí zase vyvolá futuristický dojem a styl s převahou kovu lehce zjemní. Tak už víte, v jaké podobě u vás doma Ultra Violet zazáří?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vyšperkujte ložnici ultrafialovou, barvou roku 2018