Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Výsledky Literární ceny Knižního klubu 2011: Titul patří historickému románu Na řece

!Aktuálně!Manželé Hejzlarovi jsou vítězové 16. ročníku Literární ceny Knižního klubu. Nakladatelství je dnes odpoledne ocenilo částkou sto tisíc korun a čerstvě publikovaným románem.

FOTO: Manželé Hejzlarovi

Na řece je zbrusu nový román nakladatelství Knižního klubu. Napsala ho česko-čínská manželská dvojice Taj-ťün a Josef Hejzlarovi. Jejich rukopis historického románu oslovil odbornou porotu z rekordních 244 přihlášených textů nejvíce. „Mnoho z knih, které porota četla, nebyly ani dobré. Tato byla vynikající,“ řekl o vítězné knize jeden z porotců Jiří Seidl, místopředseda Svazu českých knihkupců a knihovníků.

O útěku z okupované Číny

Částečně autobiografická kniha vypráví příběh z Číny zasazený do 30. a 40. let. V té době byla východní mocnost obsazena japonskou armádou, která jen v Pekingu brutálně zavraždila 300 tisíc lidí. Ústřední hrdinkou knihy je pětiletá dívka Skořicová, která s matkou a svými sestrami utíká po Dlouhé řece pryč z okupované země.

Literární cenu nakladatelství Knižní klub letos udělilo už po šestnácté. Soutěží chce pomoci českým autorům, kteří to na domácím knižním trhu nemají příliš jednoduché. Porota vybírá nejlepší dílo, román či novelu, které ještě nebylo publikováno. Tím je tato cena v Čechách výjimečná. V minulosti cenu získali například David Jan Novotný nebo Hana Androniková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výsledky Literární ceny Knižního klubu 2011: Titul patří historickému románu Na řece