Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Výsledky ankety Český Slavík 2012: Gotta nečekaně předběhl Tomáš Klus

Adam Vrána

Adam Vrána

26. 11. 2012

Letošní ročník ankety Český slavík přinesl neočekávaný zvrat. V kategorii zpěváků zvítězil písničkář Tomáš Klus, čímž ze stupně vítěze sesadil třináct let neporaženého veterána Karla Gotta. Ženskou kategorii pošesté v řadě ovládla Lucie Bílá.

Tomáš Klus Foto: Aneta Trajerová, TOPZINE.cz

„Chtěl bych poděkovat nejen svým fanouškům, ale i Karlu Gottovi,“ prohlásil Klus krátce poté, co byl ve své kategorii vyhlášen vítězem. „Tím, jak se k fanouškům chová, jak si jich váží, mě naučil obrovské pokoře, čehož si neskutečně cením.“

Čtěte také o největších hitech Muse

Stříbrný slavík Gott přijal výsledek ankety s grácií a v krátkém děkovném projevu otevřeně Kluse podpořil. Oproti tomu Daniel Landa, který obsadil třetí místo, využil své chvilky u řečnického pultu k emotivní kritice poměrů v ČR a zároveň vyjádřil rozčarování nad tím, jak málo nešvarů se mu z pozice muzikanta podařilo změnit k lepšímu.

V kategorii zpěvaček obhájila své prvenství celkově již po patnácté Lucie Bílá, následovaná na druhé příčce Luckou Vondáčkovou a na příčce bronzové Ewou Farnou. Šestici pak doplnily Monika Absolonová, Anna K. a Aneta Langerová.

Mezi hudebními skupinami excelovala kapela Kabát, jež v anketě posbírala už osm ocenění. Premiérově se udělovala i cena v kategorii Hvězda internetu, kterou obdrželi třinečtí Charlie Straight. Z nominovaných muzikantů v kategorii Objev roku zvítězila díky divácké SMS anketě skupina Koblížci a ocenění Skokan roku si odnesli Eddie Stoilow.

Výsledky ankety Český slavík 2012

Absolutní slavík: Lucie Bílá

Kategorie zpěváků
1. místo – Tomáš Klus
2. místo – Karel Gott
3. místo – Daniel Landa

Kategorie zpěvaček
1. místo – Lucie Bílá
2. místo – Lucie Vondráčková
3. místo – Ewa Farna

Kategorie hudebních skupin
1. místo – Kabát
2. místo – Nightwork
3. místo – Chinaski

Skokan roku
Eddie Stoilow

Objev roku
Koblížci

Slavíci bez hranic (slovenští interpreti)
No Name

Hvězda internetu
Charlie Straight

MTV videoklip roku
Tereza Kerndlová – Tepe srdce mý

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výsledky ankety Český Slavík 2012: Gotta nečekaně předběhl Tomáš Klus