Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vyšla nová kniha o géniovi jménem Frank Zappa

Redakce

Redakce

13. 2. 2011

FOTO: Frank ZappaNová kniha od německého spisovatele, grafika a sběratele starých vinylových desek Franka Wonneberga nazvaná Grand Zappa byla vydána k příležitosti Zappových nedožitých sedmdesátých narozenin. Představuje mnoho dosud nezveřejněných faktů a absurdních detailů o tomto svérázném muzikantovi a jeho nahrávkách.

FOTO: Frank Zappa

Frank Zappa, Zdroj: oficiální stránky hudebníka

Americký umělec Frank Vincent Zappa, který zemřel v roce 1993, je považován za génia rockové hudby. V jeho skladbách je cítit kombinace rocku s moderní vážnou hudbou či jazzem. Zappa se během svého života vypracoval v ikonu moderní hudby. I dnes, více než 17 let po jeho smrti, má celosvětově velký počet příznivců. V Berlíně po něm byla dokonce pojmenovaná ulice.

Kniha Grand Zappa vyšla v prosinci roku 2010 k příležitosti Zappových nedožitých sedmdesátých narozenin. Franku Wonnebergovi se podařilo o tomto umělci sesbírat mnoho dosud nezveřejněných obrázků a detailů, stejně tak i o jeho obsáhlé tvorbě. Během svého života vydal Zappa 45 alb, více než kdokoliv z jeho hudebních kolegů.

Více než biografie Zappova života slouží kniha jako detailní pohled na všechna umělcova vydaná díla. Expert na Zappovu tvorbu Ben Watson označuje v předmluvě knihu jako „vinylovou objektologii“. Každému albu je věnováno několik stránek s množstvím obrázků, fotek, tiskových zpráv a jiných zajímavostí. Obálku knihy navrhnul Cal Schenker, který se podílel na grafické úpravě velkého množství Zappových nahrávek.

V českých knihkupectvích kniha zatím není k dostání, lze ji však objednat přes internet. Žádnému zappovskému fanouškovi by rozhodně neměla chybět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyšla nová kniha o géniovi jménem Frank Zappa