Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vyrostli jste na Prodigy? Dejte šanci mladším a energičtějším Hadouken!

Radek Kolínský

Radek Kolínský

27. 12. 2011

!Profil!Kam tahle mladá parta přijede, tam udělá velkolepou hudební show, až se z toho tají dech. Kombinace electra a punku jim svědčí, což třikrát potvrdili i v České republice. Řeč je o kapele Hadouken! z Velké Británie.

Hadouken! nadchnou každého fanouška The Prodigy Zdroj: myspace.com

Hvězdná dráha Hadouken! začala na podzim roku 2006. Skupina se pojmenovala podle názvu speciálního útoku z videohry Street Fighter. Tahle parta z Leedsu porcuje svým fanouškům kvalitní dávku žánru nazývaného nu rave.

Sestava Hadouken:
James Smith – zpěv, Alice Spooner – syntezátor, Daniel Pilau Rice – kytara,  Nick Rice – bicí, Christopher Purcell – baskytara

Ještě než vydali své první album, obšťastňovali uši posluchačů svými singly a remixy různých interpretů. Prestižní britský časopis NME o nich napsal: „Je to nejúžasnější, nejnepředstavitelnější a nejnezničitelnější nová kapela na světě. Zní to, jako by Prodigy dělali děti opřené o rozbitý hrací automat.“

Blesková cesta vzhůru

Na jaře roku 2008 se k fanouškům dostalo vytoužené debutové album. Jmenovalo se Music for an Accelerated Culture a k velkému potěšení se dočkalo spíše kladné kritiky. Na desce se nacházelo jedenáct písniček, v nichž Hadouken! zkombinovali mladistvou rebelii s energií, jež by se dala krájet. Mezi jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších skladeb patří například Get Smashed Gate Crash, Crank It Up anebo třeba That Boy That Girl. O pár měsíců později také premiérově vystoupili v České republice, konkrétně na Planet Festivalu.

V roce 2009 vystoupili na největším českém festivalu Rock For People, kde v tento ročník hráli také Bloc Party, Placebo nebo například Arctic Monkeys. Rok na to přišli na trh s albem For the Masses. Zde nabídli posluchačům stejný počet skladeb, zato s již dospělejším zpěvem a o něco tvrdším soundem, než tomu bylo na první desce. Mezi písničky, jenž se dozajista vryly do paměti, určitě patří Turn the Lights Out, House Is Falling či třeba Mic Check. Mohlo se také právoplatně pyšnit tehdejším prvním místem v britské hudební hitparádě.

V květnu 2010 zpěvák kapely James Smith na internetu oznámil, že chystají své třetí album. Prozatím se k fanouškům dostalo dvou písniček, jež se na něm nejspíše objeví, jmenovitě Mecha Love a Oxygen. Letos v červnu Hadouken! zavítali do naší vlasti již potřetí. Místem konání se stal první ročník tuzemského festivalu Prague City Festival, kde zahráli např. spolu s emo rockovými 30 Seconds to Mars nebo třeba s folk punkovými Flogging Molly.

Čtěte také, jak se Hadouken! dařilo na Prague City Festivalu

Hadouken! je mladá pětice hudebníků, která má co říct především své stejně staré generaci. S trochou nadsázky by se dalo říci, že je to hudba pro ty, jejichž starší sourozenci poslouchali The Prodigy. Pokud uslyšíte jejich hudbu, ať už třeba v CD přehrávači nebo naživo, rozhodně vás nenechá dlouho v klidu. Myslím si, že ať budou následující alba jakákoliv, vždy na nich nechají tu energii a upřímnost, která panovala na předešlých plackách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyrostli jste na Prodigy? Dejte šanci mladším a energičtějším Hadouken!