Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Výroční koncert Kabátů již příští sobotu! Předčí v návštěvnosti Madonnu?

Samcová Jana

Samcová Jana

3. 9. 2009

Druhou zářijovou sobotu čeká fanoušky drsné rockové muziky opravdový svátek. Od 20 hodin bude na pražském Vypichu řádit pět zasloužilých rockerů, kteří už dvacet let společně exhibují pod jménem Kabát. A právě ke 20. výročí od založení skupiny je uspořádán největší letošní český koncert.

Pětičlenná rocková partička se už pěkných pár let vyhřívá na předních příčkách hitparád, ovšem na vavřínech ani náznakem neusíná. Důkazem budiž letošní bonusový koncert ke kulatému jubileu své existence. Tento koncert chce kapela pojmout jako poděkování fanouškům za letitou podporu a přízeň. V malé zemi piva, broušeného skla a hromady památek je návštěvnost koncertu v počtu desítek tisíc téměř zázrakem. Toto privilegium mívají zpravidla jen největší a nejstálejší hvězdy českého showbussinesu, jako kupříkladu již zmíněná kapela Kabát.

Aby dala kapela Kabát svému exkluzivnímu koncertu patřičný punc kvality a návštěvnosti, vzdala se pro tento rok veškerého ostatního koncertování. První statistiky předprodeje odkazují na téměř 40 tisíc prodaných vstupenek, což se nemalou měrou přibližuje počtu prodaných lístků na koncert popové královny Madonny. „My všichni možná popřeme ten mýtus, že musí přijet světové jméno, aby se sešlo tolik lidí na jednom místě,“ vyjádřili se členové kapely Kabát na svých oficiálních webových stránkách.

Playlist koncertu nevynechá hity z prvních alb, které byly při několika posledních turné opomíjeny. Fanoušci se ale nemusejí obávat, že se na novější pecky nedostane. Připraven je průřez všemi deskami, takže každý si jistě najde to svoje. A že Kabát bere své vystoupení opravdu vážně, dokazují tvrdé zkoušky takřka od rána do večera. Dokonce tak vážně, že kvůli přípravám Kabátům nezbývá příliš času na pilování své nové desky! Tu pro své fanoušky chystají ještě letos!

Praktické informace

Datum koncertu: 12. září

Místo: Praha, Vypich

Začátek: 20:00 hodin

Předprodej: v prodejnách O2

  • ke stání pod pódium 550 korun
  • ke stání 2. kategorie  390 korun
  • k sezení  790 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výroční koncert Kabátů již příští sobotu! Předčí v návštěvnosti Madonnu?