Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Výročí sametové revoluce oslaví herci Klicperova divadla písněmi

Michaela Hellerová

Michaela Hellerová

16. 11. 2010

Klicperovo divadlo v Hradci Králové si připomene 21. výročí sametové revoluce písněmi v podání svých herců, ale i legendární skupiny The Plastic People of the Universe!

The Plastic People of the Universe Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Ve středu 17. listopadu od 18.00 hodin vystoupí před divadlem herci, kteří budou zpívat písně legendárních undergroundových autorů, kteří za normalizace nemohli vydávat alba. Herci zazpívají písně nejznámějších skladatelů a písničkářů, jako byli například Karel Kryl, Karel Plíhal, Jaroslav Hutka, Vlasta Třešňák či Vlasta Redl.

Tento sametový večer obohatí muzikou nejenom divadelní herci, ale i legendární skupina The Plastic People of the Universe, která vystoupí v sále divadla od 19.00 hodin. Skupina zahraje své známější melodie z dosud vydaných desek, ale představí i několik dalších z nového alba z roku 2009 s názvem Maska za maskou, například píseň Magorův šém, odkazující  na svého dlouholetého člena Ivana Martina Jirouse, řečeného Magora. Zcela jistě nezapomene připomenout i další výraznou osobnost jako byl Milan Hlavsa, řečený Mejla, který zemřel v roce 2001.

Listopadový večer má v Hradci tradici a úplně každý může jen tak přijít si zazpívat a zavzpomínat na události, které se staly v roce 1989.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výročí sametové revoluce oslaví herci Klicperova divadla písněmi