Vyrobil Monu Lisu z drátů. Korejec vytváří prostorové drátěné portréty

FOTO: portrety_z_dratu_video

Nakreslit portrét není pro korejského umělce Seunga Mo Parka dostatečná výzva. Pro svoji práci zvolil raději méně tradiční techniku: portréty vytváří ze zohýbaných drátů

Seung Mo Park pracuje s drátem už mnoho let. K portrétování využívá vrstvení drátěných sítí a samostatných drátů, které následně upravuje a prořezává tak, aby postupně vznikl obraz. Stejnou pozornost a pečlivost vyžaduje jak Mona Lisa, tak kterákoliv z dívek, již Park tímto způsobem zvěčnil.

Jeho drátěné obrazy jsou určeny k umístění na bílé pozadí. Tak se totiž nejlépe ukážou kontrasty i jemné přechody, které s pomocí drátů velmi precizně vytváří. Některé kousky ale úmyslně nechal vystavit i volně v místnosti, aby vynikla jejich prostorovost; každé dílo je totiž zcela trojrozměrné a má tloušťku více než deset centimetrů.

V minulost se Seung Mo Park zabýval mohutnými sochami, rovněž zhotovenými z drátěných spirál. Více z jeho tvorby si můžete prohlédnout na jeho oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*