Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Vyrazte na křest sbírky Markéty Pilátové nebo nové knihy o Seifertovi

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

19. 6. 2011

FOTO: literaturaLiteratura je mocným nástrojem lidského ducha, který nás dokáže na dlouhé hodiny vtáhnout do jiného světa. Poezie je ve svých účincích působivější, proto může být i pouhá účast na křtu nových sbírek velmi obohacujícím zážitkem. Nenechte si proto ujít například křest nové sbírky Markéty Pilátové nebo křest knihy o Jaroslavu Seifertovi. 

FOTO: literatura

Literatura. Zdroj: sxc.hu

Pražský Literární Dům (Ječná 11, Praha 2) navštíví 21. června spisovatelka a lektorka tvůrčího psaní Sarah Rehm. Od 18:30 hodin se v prostorách dvora PLD koná její autorské čtení. Sarah Rehm působila na mnoha kulturních pozicích, mimo jiné jako asistentka režiséra mnichovského a berlínsklého divadla nebo jako lektorka v různých redakcích. Za svou činnost získala mnohá ocenění, takže se můžete těšit na literárně velmi výživný večer.

Poezie, která dokáže spoutat i vítr

Další silný literární a zároveň hudební zážitek vás čeká 22. června v Literární kavárně Řetězová (Řetězová 244/10, Praha 1), kde od 18 hodin proběhne křest nové básnické sbírky Markéty Pilátové Zatýkání větru. Kmotrou knihy je zpěvačka Monika Načeva, která sbírku na cestě ke čtenářům vyprovodí zpěvem.

V Paláci knih Luxor (Václavské náměstí 41, Praha 1) se 23. června od 16 hodin koná křest knihy Františka Cingera Jaroslav Seifert – Laskavě neústupný pěvec s podtitulem Po stopách básníka očima jeho blízkých. Kniha prostřednictvím korespondence Seifertových současníků a jeho textů autenticky vypovídá o Seifertově tvůrčí i biografické osobě. Knihu pokřtí Vlasta Chramostová (mimo jiné jedna z autorů korespondence), ministr kultury Jiří Besser a další zajímaví hosté.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyrazte na křest sbírky Markéty Pilátové nebo nové knihy o Seifertovi