×
TOPZINE.cz

Vyrazte na cesty s Turistickým průvodcem Ukrajina. Informace od A do Z

Na trhu je k dostání množství turistických průvodců, většinou po atraktivních zemích. Průvodců o Ukrajině je již méně, a proto vám Topzine.cz přináší recenzi turistického průvodce Ukrajina, s níž se ani v karpatském lese neztratíte!

FOTO: Skanzeny na Ukrajině nabízí impozantní podívanou
Skanzeny na Ukrajině nabízí impozantní podívanou, Zdroj: youtube.cz

Kniha o něco menší než sešit velikosti A5 slibuje díky výrobě podle nejmodernějších technologií stálost vazby i ve ztížených podmínkách. Zvědavost mi nedala a rozhodla jsem se sama otestovat, zda se jedná pouze o komerční slib, či jde skutečně o knihu do nepohody.

Pohodářka či citlivka?

Ve svém batohu jsem ji vystavila vskutku vydatnému dešti a následně několikahodinové vlhkosti. A věřte nevěřte, turistický průvodce vydavatelství Jota to zvládl bez úhony, pouze s drobnými estetickými nedokonalostmi.

Když se pro tutu knihu rozhodnete, čeká na vás šest kapitol. V prvních pěti se dozvíte vše o Ukrajině, její historii, lidech, jazyku, politice, zvycích a jiné zajímavosti.

FOTO: Přebal Knihy Turistický průvodce Ukrajina
Přebal Knihy Turistický průvodce Ukrajina, Zdroj: nakladatelství JOTA

Pokud o Ukrajině nic netušíte, jistě uvítáte první kapitolu, v níž se můžete dočíst základní informace o podnebí, obyvatelích, mezinárodních vztazích, ekonomice či přírodě a životním prostředí.

Ve druhé kapitole na vás čeká podrobná historie, od té dávné až po novodobou. Pokud patříte mezi ty, jež chtějí mít o místu, kam cestují, vědomosti od A do Z, tuhle část zajisté oceníte.

Pakliže vás zajímá spíše současnost, ve třetí kapitole naleznete poutavé povídání o lidech, kultuře, víře, svátcích, literatuře, vzdělání a dalších pozoruhodnostech. Chcete-li vědět, jak se tančí hopak nebo čemu dali Ukrajinci název podle červů vylézajících z půdy, tato kapitola ukojí vaši zvědavost.

Od teorie k praxi přechází čtvrtá kapitola, jež radí, kdy se vydat na cestu, co si přibalit do ruksaku, kam se vydat za zajímavými místy a kde se naopak můžete stát obětí zločinu. Také se dozvíte informace typické pro turistické průvoce – řeč je o dopravě, vízech a celních předpisech.

Pátá kapitola obsahuje vše o cestování po Ukrajině a konečně šestá kapitola se nese v duchu průvodce.

Zde uvítáte kontakty na taxi službu, rozsáhlý seznam hotelů a restaurací s výstižným popisem, ale také rady, kam si zajít na Ukrajinci oblíbený zákusek či ve kterém baru se uvolnit. Hodit se vám bude také adresář půjčoven kol a automobilů. K orientaci poslouží mapky každé popisované oblasti.

Průvodce je napsán poutavě a při jeho čtení se určitě nudit nebudete. Právě naopak – budete chtít stále objevovat, co se nachází v dalších a dalších kapitolách. Kniha je vhodná jak pro ty, kteří o Ukrajině nic nevědí, tak pro její návštěvníky. Také bych ji doporučila studentům zpracovávajícím o této zemi referát či esej. V knize se dozví vše, co potřebují, a nemusí informace složitě vyhledávat na více místech. Oceňuji také barevnou mapu na začátku vazby s doporučenými místy k navštívení.

Knize bych vytkla slovníček, který je napsán v azbuce, tudíž je pro neznalé tohoto písma těžko čitelný. Průvodce by také mohl obsahovat více fotografií.

Celkové hodnocení: 92%

Název: Turistický průvodce Ukrajina
Autor: Andrew Evans
Vydává: nakladatelství JOTA Bradt
Formát: 132 x 197 mm
Vazba: brožovaná, šitá i lepená
Počet stran: 480+20
Běžná cena: 548 korunDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..