Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Vyražte do Světozoru na festival krátkých filmů

Redakce

Redakce

19. 1. 2010

5ShortsPlakat0Od 20. do 24. ledna 2010 proběhne v pražském kině Světozor již pátý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, pořádaného organizátory MFF Karlovy Vary. I letos festival ve třech soutěžních a devíti nesoutěžních sekcích představí výběr toho nejlepšího, co vytvořili mladí talentovaní filmaři v průběhu uplynulého roku po celém světě.

Zdroj: pragueshorts.com

Zdroj: pragueshorts.com

O hlavní cenu s finanční odměnou 5 tisíc eur a dvě zvláštní uznání letos zabojuje dvacet dva filmů v mezinárodní soutěži. Šestnáct snímků pochází z Evropy včetně českého zástupce v soutěži filmu Saharské písky režiséra Josefa Tuky, dva z Oceánie, jeden z Jižní Ameriky, jeden ze Severní Ameriky a dva z Asie.

Sekce Panorama i letos nabídne filmy, které bodovaly na prestižních festivalech, a poskytne tak možnost udělat si představu o rozmanitosti současné krátkometrážní produkce a vkusu a preferencích festivalového světa. Panorama představí například držitele Oskara za rok 2009 – film Země hraček německého režiséra Jochena Alexandra Freydankena nebo držitele Zlaté palmy pro krátký film za rok 2009 z festivalu v Cannes portugalský snímek Arena (režie João  Salaviza).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyražte do Světozoru na festival krátkých filmů