Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Výrazné barvy smíchejte dohromady. Bláznovství? Ne, colour blocking!

FOTO: Anna Dello RussoKombinování výrazných barev, takzvaný colour blocking ovládl jarní sezónu. Dřív se říkalo: Proboha, ta má ale pecku! Dnes se téhle pecce tvořené mixem oblečení všech možných barev říká trend.

FOTO: Anna Dello Russo

Barevná inspirace Anna Dello Russo, Zdroj: annadellorusso.com

Módní dům Prada navrhl pro jarní kolekci 2011 oranžovo-modré a modro-bílo-růžové šály a barevné brýle s mořskými vlnami, které vypadají jako z animovaného seriálu. Dokonce i jindy velmi klasický Louis Vuitton představil kabelky v úplně nových a originálních barvách. V obchodech všech kosmetických i módních značek najdete sytě růžovou, svítivě oranžovou, žlutou jako zvýrazňovač a všechny druhy modré a zelené. Barvy nás letos zkrátka zahltily.

Jak si osvojit barevný trend?

Mohlo by se zdát, že nic jednoduššího než colour blocking neexistuje. Ale i tento styl má svá sice jednoduchá, ale přesto jasná pravidla. Například se mají kombinovat barvy jenom ve výrazném odstínu. Když namixujete pískovou s citronovou, díru do světa neuděláte, zato s růžovou v kombinaci s tmavě zelenou, oranžovými rty a červenými nehty už tu díru uděláte minimálně do hlav všech kolemjdoucích. Prvním pravidlem tedy je hlavně nic netlumit!

FOTO: Jil Sander jaro/léto 2011

Jil Sander jaro/léto 2011, Zdroj: jilsander.com

Druhé pravidlo, které je snad ještě důležitější než to první, je nebát se! Před tím než si tak výrazné oblečení vezmete, si musíte být jisté, že ho unesete. Je důležité si předem uvědomit, že s růžovou a oranžovou to není jako s černou, ve které se vždycky můžete stáhnout a ztratit v davu.

V těchto barvách budete středem pozornosti i za sloupem a na to jednoduše některé z nás nemají povahu. Pakliže však patříte mezi ty, kterým nevadí styl a la papoušek a s pohledy kolemjdoucích jenom rostete, užijete si s barevnou mánií spoustu zábavy i zážitků.

FOTO: Jil Sander jaro/léto 2011

Colour blockingu se nemusíte bát, Zdroj: jilsander.com

Kombinujte dvě až tři výrazné barvy na vašem oblečení a doplňky nechte neutrální. Chybu neuděláte, když dvě barvy, které k sobě navzájem pasují doplníte další, k těmto dvoum kontrastní. Oblíbeným mixem je třeba oranžová, růžová a modrá.

Inspirovat se můžete pestrobarevnými modely šéfredaktorky japonského Vogue. Italka Anna Dello Russo umí šokovat a přitom si módu užít takovým způsobem, že se všechny chceme přidat, není-liž pravda?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výrazné barvy smíchejte dohromady. Bláznovství? Ne, colour blocking!