Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vyrazíte letos na vánoční trhy do Regensburgu?

Šárka Braumová

Šárka Braumová

28. 11. 2010

FOTO: Vánoční trhy, RegensburgVůně svařeného vína a pečených kaštanů je cítit na každém kroku. Ulice jsou rozzářené, stánky přeplněné nejrůznějším zbožím a jídlem. Vánoční trhy a jarmarky se staly oblíbenou součástí sváteční atmosféry. Pokud už máte okoukané české koledy a zvyky, není nic jednoduššího, než na trhy vyrazit třeba do německého Regensburgu.

FOTO: Vánoční trhy, Regensburg

Vánoční trhy, Regensburg, Zdroj: regensburg.de

Německo se pyšní nejkrásnější vánoční atmosférou v Evropě. Na vaše smyslové buňky a hlavně peněženky čeká kolem 2 500 trhů. Městem zní klasické koledy, kostelní zvony, ale i zpěv gospel. Ulice a pěší zóny jsou nazdobené, hýří vánočními barvami a osvětlením. Chcete-li potěšit své ratolesti, vezměte je na  vánoční trh na náměstí Neupfarrplatz. Každou středu ve dvě hodiny tu na saních projíždí Mikuláš a přiváží dětem plný pytel sladkostí. V Regensburgu najdete ještě dva další trhy – Lukréciin, který se rozprostírá na Starém městě, a romantický trh na nádvoří zámku Thurnů a Taxisů.

Věděli jste, že:

  • Vánoční trhy začínají v Regensburgu 25. listopadu 2010 a končí 23. prosince 2010.
  • Od českých hranic je město vzdáleno asi hodinu jízdy autem, je také možné využít  časté vlakové spojení.
  • Mezi další turistiská NEJ patří nejstarší dochovaný kamenný most v Německu, Dóm – chrám sv. Petra, středověký dům s vyobrazením souboje Davida s Goliášem či stará radnice.

Připomeňte si i důležitá slovíčka jako:

  • Glühwein – svařené víno
  • Original Regensburger Bratwürste – pravé regensburské klobásy
  • gebrannte Mandeln – pražené mandle
  • geröstete Maroni – pečené kaštany

Na své si přijdou i dospělí. Proslulé klobásy, pečená jablka a kaštany, zázvorové perníčky, pražené mandle a kandované ovoce voní po celém městě. Své chuťové buňky nezapomeňte potěšit ani lahodným vánočním punčem či svařeným vínem. Stánky nabízejí tradiční řemesla, vyřezávané hračky, foukané sklo a ozdoby. Nechybí ani ukázka výroby svíček a keramiky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyrazíte letos na vánoční trhy do Regensburgu?