Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Praha hostí výstavu hudebních plakátů

Redakce

Redakce

14. 1. 2010

Bongout_The Jesus LizardProgresivní sítotiskové studio Bongout z Berlína představí svá díla v Praze. V pátek 15. ledna ve 20 hodin bude v galerii a tetovacím studiu Tribo v Lidické ulici 8 zahájena výstava sítotiskových plakátů z dílny německých mistrů.

Bongout_The Jesus LizardVeřejnosti bude výstava přístupná do 27. února. Výstava, kterou pořádá galerie a tetovací studio Tribo ve spolupráci s pražskou galerií Hygienická stanice, tak českému publiku představí jedinečnou kolekci autorských designových plakátů, které Bongout vytvořili pro koncerty hudebních kapel, jako například Sonic Youth, The Jesus Lizard, Nick Cave & The Bad Seeds, Slayer, Slipknot či Urlaub in Polen.

Bongout patří v oblasti sítotisku mezi lídry evropské scény. Prosluli také svými limitovanými edicemi ručně tištěných knih, tzv. art books, a své know-how letos mimo jiné představili na prestižním knižním veletrhu New York Art Bookfair, kde vedli workshop o sítotisku a vedení galerie. Jejich „art books“ jsou součástí sbírky MoMa Library (knihovny newyorského Musem of Modern Art). Výstava tak přinese do české metropole svěží tvorbu grafické skupiny, která aktuálně hýbe berlínskou scénou. Vernisáž výstavy je přístupná veřejnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha hostí výstavu hudebních plakátů