Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vypsaná fiXa dál píše svůj příběh, ve čtvrtek vystoupí v pražském Lucerna Music Baru s polskými Hey

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

7. 3. 2011

Pardubická kapela Vypsaná fiXa se opět vydává na koncertní šňůru, jednou z jejích prvních zastávek bude pražský Lucerna Music Bar, kde vystoupí ve čtvrtek 10. března. Společně s nimi zahraje jedna z nejpopulárnějších polských kapel, Hey.

Foto: Márdi

Márdi na loňském vysoupení v LMB, Zdroj: vypsanafixa.cz

Co se ještě dá napsat o Vypsané fiXe? Tihle pánové jsou na české hudební scéně tak dlouho, že si už většina mých kolegů ani nevzpomene, kdy je slyšeli poprvé. Nyní se Márdi a spol. vydávají na další koncertní šňůru. Kolikátou už? Nejsem si jistý, jestli by sami fiXáci dokázali odpovědět.

Jedno je jisté, od dob hitů jako Letadlo, Stereoid, nebo třeba James uběhlo už spoustu vody v řekách Labe a Chrudimka, protékajících Pardubicemi, neboli San Piegem. Jen upozorním, že písničky, které jsem právě jmenoval, jsou z alba Brutální všechno, které je pátým (!) albem Vypsané fiXy, a vyšlo už v roce 2001. To už je docela dávno, že?

Jarní tour, co se protáhne až do léta

Koncert 10. března v Lucerna Music Baru bude celkově třetím koncertem z plánovaného jarního tour, které se ovšem protáhne až do druhé poloviny června. Za tu dobu Vypsaná fiXa odehraje více než pětadvacet koncertů.

Na čtvrteční koncert si Vypsaná fiXa pozvala speciálního hosta, populární polskou kapelu Hey, se kterou fiXa odehrála velké množství koncertů s deskou Krása Nesmírná. „Dlouho jsme se neviděli, tak se na ně těšíme. Snažíme se našim fanouškům dát na koncertech všechno a ještě něco navíc. V LMB bude tím bonusem tahle výborná polská parta, která naše fanoušky určitě příjemně překvapí, stejně jako minule Detroit 7 z Japonska,“ vysvětluje Márdi.

Kapelu Hey můžou čeští fanoušci znát nejen ze společných koncertů s Vypsanou fiXou, vystupovali například na Rock for People nebo Colours of Ostrava. V Polsku patří jejich koncerty k jedněm z nejnavštěvovanějších.

A Márdi láká dál: „Po koncertu v Lucerna Music Baru přijde druhý den, a to je shodou náhod Evropský den mozku, takže kdo chce dát svému mozku dárek, ten ho vyčistí v oblasti déja vu na našem koncertě a druhý den mu bude víc než dobře.“ Možná budete i bestiálně šťastní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vypsaná fiXa dál píše svůj příběh, ve čtvrtek vystoupí v pražském Lucerna Music Baru s polskými Hey